SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nikon zaprezentował trzy nowe produkty

Firma Nikon ustanawia nowe standardy w dziedzinie lustrzanek cyfrowych, wprowadzając model D80.

Firma Nikon Corporation przedstawiła swoją najbardziej zaawansowaną konsumencką lustrzankę cyfrową — D80. Zastosowanie najnowszych cyfrowych i fotograficznych technologii, zaadaptowanych z profesjonalnych lustrzanek firmy Nikon, pozwoliło stworzyć najwyższej jakości aparat z wymiennymi obiektywam – podano w komunikacie prasowym.

Najważniejsze cechy aparatu Nikon D80 to zautomatyzowana obsługa i zaawansowane funkcje pomagające zapalonym amatorom realizować swoje pasje, umożliwiając tworzenie pięknych fotografii i utrwalanie szczególnych chwil.

Aparat D80 jest wyposażony w matrycę CCD o rozdzielczości 10,2 mln efektywnych pikseli, która zapewnia najwyższy poziom rozdzielczości i ostrości szczegółów, gwarantując jednocześnie użytkownikowi ogromną swobodę przycinania zdjęć i drukowania znakomitych powiększeń.

Zastosowanie przetwornika w formacie DX firmy Nikon oraz bagnetowego mocowania obiektywu typu Nikon F zapewnia całkowitą zgodność z szerokim zakresem obiektywów Nikkor AF i Nikkor DX przeznaczonych wyłącznie do lustrzanek cyfrowych firmy Nikon.

Jednym z najważniejszych usprawnień zaprojektowanych dla modelu D80 jest, stworzony przez firmę Nikon, mechanizm przetwarzania obrazu o wysokiej rozdzielczości, który łączy określanie danych koloru (niezależnie dla każdego kanału) z udoskonalonymi cyfrowymi algorytmami obróbki 12-bitowego obrazu.  W wyniku wierniejszej reprodukcji kolorów i odcieni powstają zdjęcia o naturalnym wyglądzie. Dedykowany, wysokiej jakości układ przetwarzający, znacznie zwiększa wydajność przy mniejszym zużyciu energii, czego wynikiem jest możliwość wykonania większej ilości zdjęć po każdorazowym naładowaniu akumulatora.

Stosowany, wyłącznie przez firmę Nikon, system matrycowego pomiaru światła 3D Color Matrix Metering II automatycznie zapewnia optymalną ekspozycję nawet w najbardziej wymagających warunkach oświetleniowych dzięki użyciu wbudowanej bazy danych ponad 30 000 rzeczywistych scen, na podstawie których obliczana jest końcowa wartość ekspozycji.

Zaawansowany, 11-polowy moduł czujnika autofokusa w aparacie D80 zapewnia stabilne, szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości w różnych warunkach zdjęciowych, dając większą pewność uzyskania odpowiedniego ujęcia.

Aparat D80 jest gotowy do fotografowania zaledwie po 0,18 s, a czas opóźnienia migawki rzędu ok. 80 milisekund gwarantuje natychmiastową reakcję podczas fotografowania. Zdjęcia są błyskawicznie przetwarzane i zapisywane na karcie pamięci SD, natomiast podgląd obrazu jest wyświetlany praktycznie natychmiast. Tryb zdjęć seryjnych z szybkością wynoszącą 3 klatki na sekundę, w serii do 100 zdjęć w formacie JPEG (wielkości FINE M lub mniejszych) umożliwia fotografowanie dynamicznych zdarzeń.

Mimo, że aparat D80 łączy wysoką wydajność i rozdzielczość w bardziej zwartej i węższej obudowie, to jednak widać w nim, jak dużą wagę Nikon przykłada do zapewnienia intuicyjnej obsługi. Rozmiar, układ i działanie wszystkich przycisków i elementów sterowania zostały zaprojektowane pod kątem zapewnienia maksymalnej prostoty obsługi. Model D80 został wyposażony w duży, jasny wizjer optyczny cechujący się znacznym powiększeniem (0,94x), które pomaga w uzyskaniu czytelnego obrazu ułatwiającego dokładne komponowanie ujęć.

Nowy, duży monitor LCD o przekątnej 2,5 cala i wysokiej rozdzielczości 230 000 punktów gwarantuje ultraszeroki kąt oglądania wynoszący 170°, który zapewnia dobrą widoczność ze wszystkich kierunków. Nowy, dedykowany przycisk powiększania ułatwia wyświetlanie podglądu zdjęć i ocenę ostrości przy maksymalnym 25-krotnym powiększeniu.

Wyjątkowe, wbudowane funkcje edycji obrazu dostępne w nowym menu Retusz pomagają w osiąganiu niezwykle zadowalających rezultatów i uzyskaniu większej swobody twórczej bez użycia komputera. Mowa tu o funkcjach D-Lighting, Redukcja czerwonych oczu, Przycinanie, Nakładanie zdjęć i Wielokrotna ekspozycja. Fotografia kreatywna staje się prostsza dzięki siedmiu cyfrowym programom tematycznym: Automatyczny, Portret, Krajobraz, Makro, Zdjęcia sportowe, Zdjęcia nocne – krajobraz i Zdjęcia nocne – portret.

System Total Digital Imaging System łączy takie elementy jak zestaw wymiennych obiektywów Nikkor AF i DX o wysokiej jakości, kreatywny system oświetlenia firmy Nikon, który umożliwia m.in. zastosowanie metody sterowania błyskiem w trybie i-TTL, zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia oraz fotografowanie z precyzyjnym błyskiem lamp SB-800, SB-600 i SB-R200.

Oprogramowanie PictureProject firmy Nikon, które jest dostarczane w zestawie z każdym zakupionym aparatem Nikon D80, umożliwia proste importowanie, edytowanie, porządkowanie i udostępnianie zdjęć. Z kolei program Capture NX (dostępny osobno) stanowi niezwykle wszechstronne rozwiązanie firmy Nikon do edycji nowych zdjęć, które jest przeznaczone dla osób chcących uzyskać bardziej twórczą kontrolę nad procesem przetwarzania fotografii. Program ten pozwala w pełni wykorzystać potencjał zdjęć w formacie NEF (RAW). Narzędzia do przetwarzania i edycji zdjęć można również stosować w przypadku plików JPEG i TIFF.

Nowa lustrzanka cyfrowa Nikona trafi na rynek we wrześniu i kosztować ma ok. 1000 USD za sam aparat lub ok. 1300 USD w zestawie z obiektywem 18-135mm.

Nowy obiektyw firmy Nikon AF-S DX Zoom-Nikkor 18-135 mm f/3,5-5,6G IF-ED

Nikon Corporation prezentując obiektyw AF-S DX Zoom-Nikkor 18-135 mm f/3,5-5,6G IF-ED sprawiła, że obiektywy o wysokiej wydajności osiągnęły kolejny poziom zaawansowania i postępu technologicznego. Jest to kompaktowy i lekki obiektyw z 7,5-krotnym zoomem, który został wyposażony w najbardziej zaawansowane technologie optyczne, takie jak soczewka ze szkła ED firmy Nikon, soczewki asferyczne i cichy silnik SWM (Silent Wave Motor).

Zaawansowana technologia firmy Nikon, a w szczególności niewielki silnik SWM, umożliwiła stworzenie kompaktowej i lekkiej konstrukcji o doskonałych cechach użytkowych. Ponadto obiektyw AF-S DX Zoom-Nikkor 18-135 mm f/3,5-5,6G IF-ED zapewnia wyjątkową wydajność przy zaskakująco przystępnej cenie.

Dzięki zakresowi ogniskowych od 18 do 135 mm obiektyw ten jest odpowiedni do wielu różnych sytuacji zdjęciowych — od wąskich ujęć w fotografii sportowej, reporterskiej oraz portretowej po szerokie ujęcia pejzażowe. Kąt obrazowy odpowiada zakresowi od 27 do 202,5 mm obiektywu w standardzie 35 mm.

Układ optyczny obiektywu zawiera jedną soczewkę ze szkła o ultraniskiej dyspersji i dwie hybrydowe soczewki asferyczne, które gwarantują uzyskiwanie obrazów o wysokiej rozdzielczości i kontraście, przy jednoczesnym zminimalizowaniu aberracji chromatycznej, astygmatyzmu i innych zniekształceń. Wbudowany w obiektyw niewielki silnik SWM zapewnia płynne i ciche działanie autofokusa, do którego przyzwyczaili się użytkownicy obiektywów firmy Nikon.

Firma Nikon Corporation rozpocznie sprzedaż obiektywu AF-S DX Zoom-Nikkor 18-135 mm f/3,5-5,6G IF-ED na całym świecie, począwszy od września 2006 roku.


Nikon zwiększa zaangażowanie w rozwój optyki i wprowadza na rynek obiektyw AF-S VR Zoom-Nikkor 70–300 mm f/4,5–5,6G IF-ED

Nikon Corporation poinformowała o wprowadzeniu na rynek najnowszego produktu z uznanej rodziny zaawansowanych teleobiektywów — obiektywu AF-S VR Zoom-Nikkor 70–300 mm f/4,5–5,6G IF-ED.

W obiektywie tym zastosowano najbardziej zaawansowane technologie opracowane przez firmę Nikon, takie jak szkło ED (o ultraniskiej dyspersji), silnik Silent Wave Motor (SWM) oraz udoskonalony system redukcji drgań (VRII), dostosowując parametry optyczne do wymagań lustrzanek analogowych i cyfrowych (seria DX) firmy Nikon.

Obiektyw AF-S VR Zoom-Nikkor 70–300 mm f/4,5-5,6G IF-ED to długo oczekiwany następca modeli AF Zoom-Nikkor 70–300 mm f/4–5,6D ED oraz AF Zoom-Nikkor 70–300 mm f.4–5,6G, pozwalający użytkownikom korzystać zarówno z silnika SWM firmy Nikon, jak i zaawansowanych technologii stabilizacji obrazu i wewnętrznego ogniskowania.

Obiektyw Zoom-Nikkor zapewnia zakres ogniskowych od 70 do 300 mm (4,3-krotny zoom), co sprawia, że idealnie nadaje się do fotografowania na przykład sportu, natury i zwierząt. W przypadku zastosowania w cyfrowej lustrzance DX firmy Nikon kąt widzenia odpowiada obiektywowi o zakresie ogniskowych 105–450 mm w formacie 35 mm. Ta lekka konstrukcja o niewielkich rozmiarach i doskonałych właściwościach użytkowych oraz parametrach technicznych powstała dzięki zaawansowanej myśli technicznej inżynierów firmy Nikon.

Dzięki ogniskowej 300 mm można precyzyjne kadrować obiekty na tle odległego krajobrazu, fotografować podczas imprez sportowych i przedstawień teatralnych lub robić zdjęcia trudno dostępnych obiektów, uzyskując dynamikę obrazu właściwą teleobiektywom. Zastosowanie teleobiektywu o ogniskowej 300 mm pozwala uzyskać dynamiczny efekt optycznego skrócenia odległości między fotografowanym obiektem a tłem, a także daje malowniczo nieostre tło, które podkreśla temat portretu.

Nowy system redukcji drgań, opracowany przez firmę Nikon (VRII), pozwala użytkownikom uzyskać znacznie ostrzejsze zdjęcia podczas fotografowania „z ręki” przy dłuższych czasach otwarcia migawki. Dzięki nowemu systemowi VRII użytkownicy mogą robić ostre zdjęcia przy czasach otwarcia migawki o 4 stopnie dłuższych w porównaniu do konwencjonalnych obiektywów*. Podczas fotografowania z wykorzystaniem systemu redukcji drgań użytkownicy mogą wybrać jeden z dwóch trybów, aby dostosować ustawienia do danych warunków zdjęciowych. W trybie normalnym system ten głównie redukuje efekt drgań powstających podczas fotografowania „z ręki” i automatycznie wykrywa prowadzenie aparatu za obiektem (panoramowanie). W trybie aktywnym kompensowane są wibracje powstałe na przykład podczas fotografowania z poruszającego się pojazdu.

Obiektyw AF-S VR Zoom-Nikkor 70–300 mm f/4,5–5,6G IF-ED udostępnia sprawdzone w praktyce funkcje oraz technologie opracowane przez firmę Nikon, takie jak silnik SWM, który zapewnia szybkie, precyzyjne i niezwykle ciche automatyczne ustawianie ostrości, a dwa elementy ze szkła ED gwarantują wysoką rozdzielczość oraz doskonały kontrast zdjęć.

Kolejną ważną cechą jest zaawansowana przysłona o 9 zaokrąglonych listkach, dzięki którym kształt otworu wpuszczającego światło jest bardziej zbliżony do koła (bez rogów), co gwarantuje bardziej naturalny wygląd nieostrych elementów.

Nowy obiektyw, w połączeniu z obiektywem AF-S DX 18–70 mm f/3,5-4,5G IF-ED, daje użytkownikom lustrzanek cyfrowych firmy Nikon możliwość korzystania z rozległego zakresu ogniskowych od szerokiego kąta (ogniskowa 27 mm) do superteleobiektywu (ogniskowa 450 mm) i zapewnia niespotykaną elastyczność fotografowania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nikon zaprezentował trzy nowe produkty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl