SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nissan zmienia logo (wideo)

Japońska marka motoryzacyjna Nissan po 20 latach zdecydowała się na wprowadzenie nowego logo.

Article

Początki prac nad nowym logo Nissana sięgają lata 2017 roku. Wtedy Alfonso Albaisa, starszy wiceprezes i szef globalnego działu projektowania japońskiego koncernu, zaczął analizować możliwości zmiany logo Nissana i identyfikacji marki. Powołał zespół, na którego czele stanął Tsutomu Matsuo, zastępca dyrektora generalnego działu zaawansowanego projektowania.

„Smukłe, lekkie i elastyczne”

Zadaniem zespołu było zbadanie wszystkich opcji, od subtelnej ewolucji po radykalne przeobrażenie. Albaisa podał trzy kluczowe słowa - „smukłe, lekkie i elastyczne” - które stały się punktem wyjścia dla Matsuy i jego zespołu.

- Inspirację czerpaliśmy z przełomów w nauce, technologii i opcjach łączności. Z fundamentalnych zmian, które te wydarzenia przynoszą naszym klientom - powiedział Albaisa.

Przy projektowaniu logo zespół brał pod uwagę m.in. to czy w przyszłych modelach elektrycznych ma być one podświetlane, dobór grubości konturu czy zgodność z przepisami regulującymi umieszczanie podświetlanych elementów na samochodzie. Logo musiało być również wyraziste w formacie niepodświetlonym - na przykład w mediach cyfrowych czy materiałach drukowanych na papierze.

Na górze: nowe logo Nissana, na dole poprzednia wersja

Nissan ma nowe logo

Nowe logo zacznie się pojawiać w lipcu, zarówno w formie cyfrowej, jak i fizycznej. Nowy emblemat będzie sukcesywnie wprowadzany we wszystkich mediach: na papierze firmowym, w oznakowaniu placówek dealerskich oraz w portalach społecznościowych i reklamie cyfrowej.

Przygotowane cztery warianty umożliwią elastyczne wykorzystanie nowego logo w różnych punktach komunikacji.

W niektórych zastosowaniach cyfrowych i wideo nowe logo zyska dynamiczną oprawę, zmieniając się i pulsując na różnym tle. "Będzie to nawiązanie do współczesnego, ciągle zmieniającego się otoczenia oraz potrzeby elastyczności pozwalającej utrzymać fascynującą, aktualną i intrygującą formę" - podaje firma w komunikacie.

Pierwszym samochodem, na którym znajdzie się nowe logo, jest Nissan Ariya - pierwszy elektryczny crossover marki Nissan.

Dołącz do dyskusji: Nissan zmienia logo (wideo)

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MAX
Reklama fajna logo średnie
6 2
odpowiedź
User
patriot
3/10
6 1
odpowiedź
User
Butt
Logo super, reklama średnia
1 2
odpowiedź