SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niższa cena internetu z Mobyland korzystna dla Cyfrowego Polsatu

Cena jaką Cyfrowy Polsat będzie płacić za hurtowy dostęp do internetu z Mobyland jest lepsza niż w poprzedniej umowie, choć nadal pozostaje wysoka, wynika z komentarza analityków BDM. Analitycy domu maklerskiego podtrzymują swoją rekomendację "akumuluj" dla spółki.

Niższa cena internetu z Mobyland korzystna dla Cyfrowego Polsatu

"Dotychczas jedną z głównych płaszczyzn obaw inwestorów mniejszościowych były właśnie koszt funkcjonowania usługi LTE oferowanej przez Cyfrowy Polsat. Spółka 24.01.2012 poinformowała o obniżeniu ceny zakupu pakietów danych nabywanych od Mobyland. Cena z pierwszej umowy zakupu 12 mln GB na poziomie 9.03 PLN/GB netto była wg nas zbyt wysoka. Obecnie spółka zakontraktowała kolejne 13 mln GB z okresem ważności minimum do 31.12.2015 roku po cenie 7.74 PLN/GB netto. Obecna cena zakupu również, według nas, nie jest 'promocyjną ofertą', ale obniżka ta powinna mieć pozytywny wpływ na przyszły wzrost wartości spółki dla akcjonariuszy mniejszościowych Cyfrowego Polsatu" - ocenił analityk BDM Maciej Bobrowski w komentarzu do nowej umowy zakupu transmisji danych przez Cyfrowy Polsat.

Analityk poinformował, że BDM podtrzymuje swoje zalecenie "akumuluj" dla Cyfrowego Polsatu.

"Jednocześnie zwracamy uwagę, że efekt zmiany ceny zakupu danych w RZiS (rachunek zysków i strat), wg naszych założeń, będzie widoczny dopiero w II połowie 2013. Do czasu wykorzystania danych z pierwszego pakietu kosztem będzie bowiem cena 9.03 PLN/GB. Obecnie zakładamy, że na koniec 2012 roku wartość rozliczeń międzyokresowych z Mobylandem będzie wynosiła ok. 138 mln zł" - podsumował analityk.

W ramach umowy z Cyfrowym Polsatem Mobyland zapewnia dostęp do usługi bezprzewodowej transmisji danych, realizowanej w Paśmie 1800 oraz Paśmie 900 w technologii LTE lub HSPA+. Umowa została zawarta na czas nieokreślony, a jej wartość definiowana jest na podstawie odrębnych zamówień wystawianych przez Cyfrowy Polsat, dotyczących zakupu usługi transmisji danych.

Narastająco w I-III kw. 2011 roku Cyfrowy Polsat miał 83,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 221,52 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1646,70 mln zł wobec 1105,83 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Niższa cena internetu z Mobyland korzystna dla Cyfrowego Polsatu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Davos
Nie dziwi mnie pozytywna rekomendacja dla cp. Z takim netem jak LTE, to są posiadaczami najlepszej oferty internetowej wśród dostawców netu mobilnego w naszym kraju. A z tym porozumieniem z Mobylandem należy się spodziewać obniżenia cen i zwiększenia limitów.
odpowiedź