SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Noblistka Frances Arnold w zarządzie Alphabet. Otrzyma milion dolarów w akcjach spółki

Frances Arnold, laureatka nagrody Nobla w dziedzinie chemii znajdzie się w zarządzie holdingu Alphabet, do którego należy koncern Google. Będzie pracować w komitecie ds. nominacji i ładu korporacyjnego - w związku z nową funkcją otrzyma oprócz pensji bonus w postaci akcji Alphabet o wartości miliona dolarów.

Frances Arnold, fot.: Wikipedia Article

Frances Arnold to Amerykanka urodzona w 1956 r. w Pasadenie. Obecnie jest profesorem w Kalifornijskim Instytucie Technicznym. W 2018 r. Arnold otrzymała nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za ukierunkowaną ewolucję enzymów. Laureatka podzieliła się wyróżnieniem z dwójką innych naukowców zajmujących się nowymi metodami badań nad peptydami i przeciwciałami.

Teraz Reuters poinformował, że Frances Arnold otrzymała propozycję pracy w zarządzie holdingu Alphabet, do którego należy m.in. koncern Google.

Noblistka ma zasiadać w komitecie ds. nominacji i ładu korporacyjnego, gdzie zastąpi Shirley Tilgham, profesor biologii molekularnej, która w lutym ub.r. przeszła na emeryturę.

Oprócz standardowego uposażenia w nieznanej wysokości Arnold otrzyma bonus w postaci akcji Alphabet o wartości miliona dol. obciążonych czasowym ograniczeniem sprzedaży.

Objęcie nowej funkcji przez laureatkę Nobla to ostatnio nie jedyne zmiany personalne w kierownictwie Alphabet. Na początku grudnia br. rezygnację z kierowania koncernem ogłosili założyciele Google – Larry Page i Sergey Brin.

W III kwartale 2019 roku holding Alphabet zanotował 20-proc. wzrost przychodu, ale jego zysk netto zmalał o ponad 2 miliardy dolarów. Większość przychodu wygenerował należący do Alphabet koncern Google, który w ciągu kwartału osiągnął 33,9 miliarda dolarów wpływów z reklam.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Noblistka Frances Arnold w zarządzie Alphabet. Otrzyma milion dolarów w akcjach spółki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl