SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ringier Axel Springer Media kupuje 44 proc. udziałów polskiego serwisu No Fluff Jobs

Ringier Axel Springer Media AG podpisał umowę kupna 44 proc. udziałów spółki No Fluff Jobs zarządzającej serwisem z ogłoszeniami pracy w branży IT. Jednocześnie István Martis awansował w koncernie na stanowisko group directora witryn z tej kategorii.

Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AGArticle

Nie podano, ile Ringier Axel Springer Media AG zapłacił za 44 proc. udziałów No Fluff Jobs. Większościowe udziały spółki nadal będą mieć jej założyciele Magdalena Gawłowska-Bujok i Tomasz Bujok. Pozostaną też w jej zarządzie.

No Fluff Jobs zarządza serwisem o takiej samej nazwie publikującym ogłoszenia o pracy dla specjalistów z branży IT. Przy każdym anonsie obowiązkowe jest podanie widełek płacowych, a także wielu innych parametrów: od stosu technologicznego do bonusów oferowanych przez pracodawcę.

- No Fluff Jobs przekonała nas swoim wyjątkowym podejściem i ogromnym zaangażowaniem całego zespołu w kwestię zmiany standardów na rynku rekrutacyjnym w branży IT. Niezmiernie cieszy nas, że stajemy się partnerem tej polskiej spółki działającej w segmencie ogłoszeń i tym samym rozszerzamy portfolio portali Ringier Axel Springer Media z ogłoszeniami z rynku pracy. Poza odnoszącym sukcesy segmentem mediów informacyjnych, to właśnie segment ogłoszeń zyskuje coraz większe znaczenie w grupie - uzasadnia Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AG.

Serwis NoFluffJobs.com działa od prawie czterech lat, do tej pory ponad 1,5 tys. firm opublikowało w nim ponad 10 tys. ofert pracy. Według danych Google Analytics przez ostatnie 12 miesięcy witryna zanotowała ok. 650 tys. odwiedzających i ponad 5,5 mln odsłon. Firma nadal będzie działała w Gdyni, obecnie pracuje w niej 25 osób.

- Cieszymy się z  połączenia sił z Ringier Axel Springer Media AG. Dzięki tej współpracy możemy wzmocnić jeszcze bardziej nasze zaangażowanie w zmianę rynku rekrutacyjnego branży IT w Polsce i na świecie. Mamy mnóstwo pomysłów na rozwój portalu wraz z naszym silnym partnerem strategicznym i optymistycznie patrzymy w przyszłość - komentuje Tomasz Bujok, CEO i założyciel No Fluff Jobs.

István Martis szefem serwisów z ogłoszeniami o pracy

Do Ringier Axel Springer Media AG należą też inne witryny z ogłoszeniami o pracy: Profession.hu działający na Węgrzech, CVkeskus.ee w Estonii, CVmarket.lv na Łotwie i CVmarket.lt z Litwy. Właściciela trzech ostatnich koncern kupił wiosną ub.r.

W związku z obecnym rozszerzeniem tego portfolio nowo utworzoną funkcję group directora serwisów z ogłoszeniami o pracy objął István Martis. Zachowa przy tym swoją poprzednią funkcję CEO serwisu Profession.hu.

- Jako CEO Profession.hu może się poszczycić sukcesami w zarządzaniu i rozwoju serwisów ogłoszeniowych z rynku pracy należących do Ringier Axel Springer Media. Dzięki ogromnemu doświadczeniu István przyczyni się do dalszego rozwoju spółki i poszerzania naszego portfolio w tym segmencie - komentuje Mark Dekan.

István Martis jest związany z Profession.hu od 10 lat. Najpierw był dyrektorem sprzedaży, a od 2012 roku zarządzał całą witryną (Ringier Axel Springer Media AG przejął ją w 2015 roku).

Wcześniej Martis przez prawie dziesięć lat pracował w sektorze konsultingu w dziedzinie zasobów ludzkich zarówno na rynku węgierskim, jak i w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Stanach Zjednoczonych. jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Eötvös Lóránd w Budapeszcie.

Poprzedni polski zakup Ringier Axel Springer Media to Jakdojade.pl

W Polsce Ringier Axel Springer Media AG jest właścicielem spółek należących do Grupy Onet-RAS Polska, które w br. zostaną połączone w firmę Ringier Axel Springer Polska. Wiosną ub.r. koncern za pozostałe 25 proc. udziałów Grupy Onet zapłacił Grupie TVN 185 mln zł. Natomiast pod koniec 2016 roku kupił 69 proc. udziałów właściciela platformy Jakdojade.pl.

Według badania Gemius/PBI w czerwcu br. strony i aplikacje internetowe Grupy Onet-RAS Polska zanotowały 20,78 mln realnych użytkowników i 2,58 mld odsłon.

Dołącz do dyskusji: Ringier Axel Springer Media kupuje 44 proc. udziałów polskiego serwisu No Fluff Jobs

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czytelnik
Szkoda, że takiej samej troski nie wykazują na własnej stronie z ogłoszeniami o pracę - próżno tam szukać informacji o wynagrodzeniu czy formie zatrudnienia.
odpowiedź