SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Noizz w nowej wersji: czarno-biała kolorystyka i dodatkowe cykle redakcyjne

Serwis miejsko-lifestylowy Noizz.pl (należący do Ringier Axel Springer Polska) udostępniono w nowej odsłonie, ze zmienioną szatą graficzną i nowymi seriami materiałów dziennikarskich. Zmiany pojawią się także w witrynach Noizz w innych krajach.

Article

Nowa odsłona graficzna Noizz jest oparta na czarno-białej kolorystyce. Ma to poprawić czytelność serwisu i podkreślić jego miejski charakter. Ponadto wyróżniono główne kategorie na stronie głównej oraz bardziej wyeksponowano informacje o autorach tekstów.

- Redesign jest kolejnym mocnym ruchem podkreślającym naszą pozycję lidera na rynku miejskich portali w regionie Europy Środkowej. W ciągu ostatnich dwóch lat udowodniliśmy swoją wiarygodność w tematach takich jak: moda, sprawy społeczne, czy ekologia i zależy nam, aby nowy wygląd serwisu dobrze to oddawał - mówi Filip Połoska, międzynarodowy redaktor naczelny Noizz.

Zmiany zostaną wprowadzone we wszystkich wersjach Noizz: w Polsce, Niemczech, Serbii, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech. Za ich koncepcję i wdrożenie odpowiada zespół zarządzany przez Filipa Połoskę.

- W odświeżonej identyfikacji Noizz zależało nam na uporządkowaniu istniejących rozwiązań, wprowadzeniu logiki w ich zastosowaniu i wykreowaniu minimalistycznego systemu wizualnego marki, tak by był tłem dla treści redakcyjnych. Minimalizm i surowość konstrukcyjna przyświecała naszym poszukiwaniom od samego początku i doprowadziła nas do wykreowania organizacji wizualnej opartej na kwadratach - opisuje Bartek Kozłowski, dyrektor artystyczny Ringier Axel Springer Polska.

Noizz zapowiada kilka nowych cyklów redakcyjnych: mieszkaniowy „Na wynajmie”, o życiu seksualnym oraz Q&A z ekspertami dotyczące bieżących tematów. Natomiast w sekcji wideo pojawi się seria materiałów o ekologii i zrównoważonym stylu życia. Redakcja planuje też jeszcze bardziej powiązać serwis z Instagramem.

- Jest to dla nas kolejny etap rozwoju, chcemy jeszcze bardziej angażować czytelników i mocniej pokazać redakcję, bo jesteśmy bardzo dumni z zespołu, który udało nam się razem stworzyć - zapowiada Filip Połoska.

Przy okazji redesignu przygotowano nowe reklamowe formaty premium. - W 2018 roku zrealizowaliśmy nasze wszystkie cele biznesowe. Mieliśmy także bardzo duży wzrost projektów specjalnych i udało nam się nawiązać współpracę z bardzo cennymi dla nas klientami, m.in. markami adidas Originals, Nike, Netflix, Disney. Realizując szczególnie projekty specjalne dostrzegliśmy potrzebę w uwzględnieniu niestandardowych i kreatywnych rozwiązań, więc bardzo ważna była dla nas zmiana także w formatach reklamowych, które pozwolą na lepszą ekspozycję naszych partnerów - komentuje Justyna Bajer, head of Noizz.

Nowa odsłona serwisu będzie reklamowana w internecie (m.in. poprzez współpracę z influencerami) i prasie.

Noizz działa od pięciu lat, jako pierwszą uruchomiono jego polską wersję.

Według badania Gemius/PBI w marcu br. strony i aplikacji grupy Ringier Axel Springer Polska zanotowały 21,44 mln realnych użytkowników i 2,3 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Noizz w nowej wersji: czarno-biała kolorystyka i dodatkowe cykle redakcyjne

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tapla
Czy tam są jacyś użytkownicy którzy wchodzą sami z siebie, czy tylko przekierowani z onetu?
3 3
odpowiedź
User
Spiller
Świetna zmiana. Powodzenia
4 0
odpowiedź
User
Filip Połoska
Tak, całkiem sporo. Przekierowania to około 40% ruchu (dane z GA)

Pozdr
6 0
odpowiedź
User
Pelvis
Czy tam są jacyś użytkownicy którzy wchodzą sami z siebie, czy tylko przekierowani z onetu?


To jest tak.
Na stronie głównej Onetu masz obrazek-link z jednozdaniowym opisem.
Ten link prowadzi do... strony głównej Onetu, na której jest tytuł, obrazek oraz jeden akapit tekstu.
Żeby przeczytać całość, musisz ponownie kliknąć czytaj dalej i jeśli się uda, wejdziesz na stronę z tekstem. Zwykle tam już nie ma nic więcej, bo cały tekst to jeden akapit powtórzony w leadzie.

Po trzech klikach wchodzisz, a Onet zalicza trzy odsłony za jeden tekst.
3 0
odpowiedź