SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nokia: dodajemy komunikaty o oszczędzaniu energii!

Firma Nokia wprowadziła pierwsze telefony komórkowe z komunikatami nakłaniającymi do odłączenia ładowarki po całkowitym naładowaniu baterii.

"Kiedy telefon zostanie odłączony po ładowaniu, ale sama ładowarka pozostanie w gniazdku pod napięciem, traci się około dwóch trzecich energii zużywanej przez telefon komórkowy. Chcemy zmniejszyć te straty i staramy się zredukować do absolutnego minimum ilość energii zużywanej przez nasze ładowarki. Dużą rolę odgrywają także nowe komunikaty, zachęcające użytkowników do współpracy nad osiągnięciem tego celu przez odłączanie ładowarek” - powiedziała Kirsi Sormunen, wiceprezes ds. ekologicznych firmy Nokia.
 
Aby zmaksymalizować potencjalne oszczędności energii, firma Nokia zdecydowała się na dodanie komunikatów najpierw do produktów przeznaczonych na rynek masowy. Telefony Nokia 1200, Nokia 1208 i Nokia 1650 mają być sprzedawane w dużych ilościach na szybko rozwijających się rynkach, takich jak Indie, Chiny czy Ameryka Łacińska.
 
Komunikaty to najnowsza inicjatywa zmierzająca do oszczędzania energii, podjęta przez firmę Nokia. W zeszłym roku najnowsze ładowarki firmy uzyskały wyróżnienie Energy Star od Agencji Ochrony Środowiska USA (EPA) za wydajność energetyczną. Ładowarki te, będące w użyciu od 2005 roku, znacznie przekraczają standardy EPA, zużywając o 50–70% mniej energii niż wymagają tego normy Energy Star, a ponadto są zgodne z najwyższymi standardami Unii Europejskiej.
 
Firma postawiła przed sobą ambitny cel dalszej redukcji zużycia energii swoich ładowarek. Do roku 2010 planuje się zmniejszenie o dodatkowo 50% ilości energii elektrycznej zużywanej przez ładowarkę podłączoną do gniazdka sieciowego, ale odłączoną od telefonu - podano w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia: dodajemy komunikaty o oszczędzaniu energii!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl