SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nokia i Hewlett Packard - wspólne działania

HP i Nokia wspólnie pracują nad koncepcją druku bezprzewodowego dla telefonów wykorzystujących platformę Series 60 Nowa aplikacja wykorzystująca port Bluetooth umożliwia drukowanie i pozwala wdrożyć technologię Point and Shoot and Now Print

Dzięki nowej aplikacji użytkownicy telefonów z platformą Series 60 takich jak Nokia 7650 oraz Nokia 3650, mogliby wybierać w telefonie różnego typu treści i przesyłać je do drukarki zgodnej ze standardem Bluetooth za pośrednictwem protokołu BPP (Basic Printing Profile) w celu wydrukowania. Funkcje te mogą dać użytkownikowi większą swobodę działania i wzbogacają możliwości jakie mają do dyspozycji będący w ciągłym ruchu posiadacze telefonów komórkowych.

Opracowywana obecnie przez HP aplikacja wykorzystująca port Bluetooth ma na celu udostępnienie funkcji, które mogłyby pozwolić użytkownikom na drukowanie, za pośrednictwem telefonów z platformą Series 60, takich elementów jak zdjęcia, wiadomości MMS ze zdjęciami, e-maile, SMSy, pliki notatnika, dane teleadresowe czy pozycje kalendarza. Dzięki możliwości drukowania funkcjonalność telefonu komórkowego wykracza poza komunikację werbalną - łączność bezprzewodowa wprowadza konsumentów na całkowicie nowy poziom komfortu i swobody.

Prowadzone przez HP badania nad rozwiązaniami służącymi do druku bezprzewodowego stanowią część strategii firmy zmierzającej do szybszego wprowadzenia na rynek aplikacji oraz usług komórkowych i bezprzewodowych związanych z drukowaniem, wyróżniających się przy tym wysokim poziomem jakości.

"Drukowanie z telefonów z platformą Nokia Series 60 jest naturalnym rozszerzeniem tego, co ludzie zwykle chcieliby zrobić z informacjami zapisanymi w postaci cyfrowej. Niezależnie od tego, czy chcesz drukować e-maile, czy zdjęcia, będziesz mógł to zrobić dzięki rozwiązaniu powstającemu obecnie w laboratoriach HP", powiedział George Mulhern, wiceprezes HP Imaging and Printing Group. "HP i Nokia cieszą się doskonałą reputacją, jeżeli chodzi o dostarczanie swoim klientom rozwiązań wysokiej jakości - i wiążemy wielkie nadzieje z faktem umożliwienia nabywcom drukowania treści wysyłanych z telefonu z platformą Series 60 wyposażonego w funkcję drukowania do drukarki HP obsługującej standard Bluetooth."

"Jako lider rynku telefonii komórkowej Nokia promuje powszechne przyjęcie i stosowanie standardu Bluetooth w tej branży. Wygoda, szybkość oraz niezawodność lokalnych połączeń bezprzewodowych uproszczą korzystanie z telefonu komórkowego", powiedział Juha Putkiranta, wiceprezes Imaging Business Unit w Nokia Mobile Phones. "Otwartość aplikacji drukującej Bluetooth stanowi świadectwo naszych starań, których celem jest promowanie kompatybilności i współdziałania różnych rozwiązań - dowodzi również, że technologia bezprzewodowa może być źródłem nowych, fascynujących produktów, elastycznie dopasowujących się do potrzeb i stylu życia użytkowników. Aplikacja ta jest wspaniałym przykładem możliwości otwierających się dzięki połączeniu telefonów obrazowych takich jak Nokia 7650 czy Nokia 3650 z produkowanymi przez HP drukarkami obsługującymi standard Bluetooth."
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia i Hewlett Packard - wspólne działania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl