SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nokia: Korzystamy na sankcjach nałożonych na Huawei

Koncern Nokia, który działa między innymi na rynku infrastruktury telekomunikacyjnej przyznał, że odnosi korzyści związane z objęciem sankcjami firmy Huawei w USA i niektórych innych krajach. Od momentu wprowadzenia restrykcji wobec chińskiej marki fiński producent podpisał kilkadziesiąt nowych kontraktów związanych z budową sieci 5G.

Article

Huawei jest jednym z największych na świecie dostawców rozwiązań i urządzeń przeznaczonych do budowy i obsługi infrastruktury telekomunikacyjnej. Obecnie chiński koncern jest zaangażowany w budowę sieci 5G w wielu krajach, w tym także w Polsce gdzie ostatnio wspólnie z Play uruchomił program testowania tej technologii w Toruniu.

Przyszłość Huawei jako partnera w budowie sieci 5G stanęła pod znakiem zapytania w maju br., gdy Donald Trump zatwierdził przepisy ograniczające możliwość współpracy amerykańskich firm z chińskimi markami technologicznymi.

Ograniczenia swobody działania chińskiego koncernu w segmencie infrastruktury wykorzystują jego konkurenci, wśród których jest m.in. Nokia, fińska firma znana przez wiele lat jako wiodący sprzedawca telefonów komórkowych, a obecnie działająca głównie jako producent rozwiązań na rynek korporacyjny.

W wywiadzie udzielonym stacji CNN Tommi Uitto, dyrektor ds. sieci mobilnych w Nokii przyznał, że od momentu gdy Donald Trump wprowadził restrykcje dotyczące Huawei jego firma podpisała 43 nowe kontrakty dotyczące budowy sieci 5G w różnych krajach na świecie. To dobry wynik biorąc pod uwagę, że w tym samym okresie Huawei zawarł na całym globie 50 umów związanych z tworzeniem infrastruktury 5G na rozmaitych rynkach.

- Nie można zaprzeczyć że kłopoty, które napotkał Huawei stworzyły dla nas dodatkowe możliwości na globalnym rynku – przyznał w CNN fiński menedżer. - Trzeba jednak pamiętać, że atmosfera niepewności wytworzona przez amerykańskie sankcje na globalnym rynku IT w strategicznym wymiarze może mieć negatywne skutki.

Jednym z przykładów korzyści zanotowanych przez Nokię jest fakt, że ostatnio koncern SoftBank zdecydował że partnerami w tworzonej przez niego sieci 5G będą firmy Nokia i Ericsson pomimo tego, że wcześniej budował infrastrukturę 4G w oparciu o sprzęt i technologie dostarczane przez Huawei.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia: Korzystamy na sankcjach nałożonych na Huawei

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl