SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nokia uruchamia sieć 5G na stadionie w Perth. Lepsze możliwości dla widzów i organizatorów wydarzeń

Koncern Nokia uruchomił na stadionie Optus Stadium w Perth w Australii sieć 5G. Dzięki temu goście uczestniczący w wydarzeniach sportowych lub muzycznych będą mieli dostęp do szybkiego zasięgu 5G wewnątrz i na zewnątrz budynku o przepustowości przekraczającej 1 Gb/s. Nokia wspierała firmę Optus we wdrażaniu technologii oraz w realizacji celów związanych z 5G.

Położony w Perth w Australii Optus Stadium to przeznaczony dla 60 tys. osób stadion otwarty w 2018 r. Odbywają się tam rozgrywki sportowe w różnych dyscyplinach i koncerty, obiekt ma także zaplecze biznesowe przeznaczone m.in. do organizowania konferencji i innych wydarzeń.

Właścicielem Optus Stadium jest rząd Australii, jednak główny sponsor obiektu to Optus, działający na australijskim rynku od 1981 r. drugi co do wielkości australijski operator telekomunikacyjny oraz dostawca kablowy, który według danych z 2019 r. miał miał ponad 10 mln użytkowników.

Czytaj także: Inea testuje technologię 25G PON we współpracy z Nokią

5G na Optus Stadium

Teraz fińska firma Nokia ogłosiła, że wraz z Optus uruchomiła usługi 5G na stadionie Optus Stadium. Optus wykorzystuje stworzone przez Nokię rozwiązanie 5G AirScale indoor Radio (ASiR), aby zapewnić kompleksowy zasięg w strefach wewnętrznych, takich jak loże korporacyjne lub strefy dla VIP-ów.

Rozwiązanie obsługuje główne technologie sieciowe i zostało zaprojektowane tak, aby można je było łatwo uaktualnić z 4G do 5G new radio (NR). Obejmuje ono wewnętrzne małe komórki, które zapewniają spójne wrażenia użytkownika 5G z wysoką szybkością transmisji danych w wielu strefach.

Nokia dostarczyła sprzęt ze swojej oferty AirScale Radio Access dla pokrycia zewnętrznego 5G, w tym 5G RAN, stacje bazowe AirScale i rozwiązanie AirScale Micro Remote Radio Head.

Czytaj także: Nokia współpracuje z operatorem Plusa przy 5G

Zgodnie z zapowiedzią rozwiązania 5G Nokii pomogą zapewnić lepsze wrażenia użytkownikom stadionów. Łączność o niskiej latencji i wysokiej przepustowości ma zapewnić widzom dostęp do różnych kątów widzenia kamery w czasie rzeczywistym, wideo o wysokiej rozdzielczości ze smartfonów, a także nakładek informacyjnych w celu zwiększenia wrażeń z widowiska.

Optus po wdrożeniu systemu odnotowała szczytowe prędkości 1,1 Gb/s downlink i 100 Mb/s uplink, zapewniając sprawny zasięg 5G na całym stadionie Optus Stadium.

Dołącz do dyskusji: Nokia uruchamia sieć 5G na stadionie w Perth. Lepsze możliwości dla widzów i organizatorów wydarzeń

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl