SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nokia ułatwia i przyspiesza aktualizację oprogramowania telefonu

Firma Nokia ogłosiła dostępność aplikacji Nokia Software Updater w wybranych lokalnych witrynach pomocy technicznej Nokia oraz pod adresem nokia.com/softwareupdate.

Faza pilotażowa, zakończona pomyślnie, pozwoliła na dalszy rozwój aplikacji umożliwiającej użytkownikom samodzielną aktualizację oprogramowania urządzenia mobilnego, bez konieczności odwiedzania autoryzowanego punktu serwisowego. Za pomocą aplikacji Nokia Software Updater zaktualizowało swoje urządzenia Nokia już ponad 750 tysięcy osób - podano w komunikacie.
 
„Urządzenia mobilne stają się coraz inteligentniejsze, a dzięki aktualizacjom oprogramowania z nowymi i udoskonalonymi funkcjami możemy zapewnić użytkownikom więcej możliwości” — powiedział Jarkko Sakki, dyrektor ds. obsługi klientów w dziale Multimedia firmy Nokia. „W ostatniej aktualizacji do mobilnego komputera multimedialnego Nokia N80 dodaliśmy na przykład funkcję internetowych połączeń telefonicznych. Nokia Software Updater może ułatwić i przyspieszyć uzyskiwanie najnowszego oprogramowania do kompatybilnego urządzenia Nokia. Ponieważ swoimi możliwościami urządzenia mobilne zaczynają przypominać komputery, to naturalną tego konsekwencją było zaoferowanie internetowych aktualizacji oprogramowania, dzięki którym użytkownicy mają w swoich urządzeniach najlepsze dostępne funkcje”.
 
Nokia Software Updater to bezpłatna aplikacja, za pomocą której można aktualizować oprogramowanie kompatybilnych urządzeń Nokia, w tym takich najlepiej sprzedających się na świecie urządzeń 3G, jak Nokia N70, Nokia N73 i Nokia E61. Aplikacja Nokia Software Updater była początkowo dostępna tylko w języku angielskim, ale obecnie można z niej korzystać w prawie 40 językach, w tym w języku polskim na stronie http://www.nokia.com.pl/nokia/pomoc/oprogramowanie/aktualizacja/. Odnośnik do aplikacji Nokia Software Updater jest również dostępny w najnowszych wersjach oprogramowania Nokia PC Suite.
 
Po zainstalowaniu aplikacji na kompatybilnym komputerze użytkownicy mogą podłączyć swoje urządzenie Nokia kablem USB, a Nokia Software Updater automatycznie wykryje typ urządzenia oraz dostępną wersję oprogramowania i poprowadzi użytkownika przez proces aktualizacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia ułatwia i przyspiesza aktualizację oprogramowania telefonu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl