SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nokia współpracuje z YouTube

Dzięki współpracy z YouTube użytkownicy mogą oglądać nagrania wideo YouTube w urządzeniach Nokia Nseries.

Firma Nokia przedstawiła nowe możliwości oglądania internetowych nagrań wideo. Dostęp do wideoklipów z YouTube zyskają właściciele Nokia Nseries.  Wideo z YouTube można oglądać w przeglądarce Nokia z Minimapą dzięki nowej, mobilnej witrynie YouTube, która ma zostać otwarta już wkrótce.  Za pomocą nowej aplikacji Nokia Video Center można również odbierać kanały wideo RSS z YouTube. 

„Bardzo cieszymy się, mogąc zapewnić użytkownikom łatwy dostęp do rozrywkowych nagrań wideo z YouTube niezależnie od czasu i miejsca. Dzięki partnerstwu z takim liderem branży jak Nokia możemy udostępnić nagrania wideo z YouTube użytkownikom urządzeń mobilnych na całym świecie” — powiedział Steve Chen, współzałożyciel i dyrektor techniczny YouTube. 

„Z wielką radością ogłaszamy współpracę z YouTube jako jednym z naszych pierwszych partnerów globalnych, którzy zapewnią właścicielom urządzeń Nokia Nseries łatwy dostęp do interesujących, internetowych materiałów wideo” — powiedział Harri Männistö, dyrektor działu Multimedia firmy Nokia. „Zwiększenie komfortu oglądania internetowych nagrań wideo to logiczna kontynuacja szerokich możliwości internetowych komputerów multimedialnych Nokia Nseries, które już teraz umożliwiają przesyłanie i udostępnianie zdjęć oraz wideo, znajdowanie muzyki, a także wyszukiwanie informacji i nawigację”.

Przeglądarka Nokia Web Browser z Minimapą
Przeglądarka internetowa Nokia z Minimapą umożliwia użytkownikom urządzeń mobilnych znajdowanie nagrań wideo np. z mobilnej witryny YouTube podobnie jak przeglądarki internetowe na komputerach. Mobilna witryna YouTube jest kompatybilna także z formatem wideo AVC, najbardziej rozpowszechnionym w urządzeniach mobilnych.

Nokia Video Center
Nowa aplikacja Nokia Video Center zapewnia wszechstronne możliwości łatwego odbioru mobilnych kanałów wideo RSS i wideo na żądanie za pośrednictwem przejrzystego interfejsu do przeglądania, wyświetlania i przechowywania ulubionych materiałów w mobilnym komputerze multimedialnym Nokia Nseries.

„Nasza współpraca z YouTube wytycza drogę do ciągłego rozwoju dystrybucji internetowych multimediów. Oferowanie użytkownikom dostępu do obszernych zasobów wideo za pośrednictwem mobilnych komputerów multimedialnych stwarza w tej dziedzinie szerokie możliwości” — powiedział Torsti Tenhunen, dyrektor działu Multimedia firmy Nokia. „Nokia Video Center daje także producentom i dystrybutorom materiałów wyjątkowe możliwości kierowania użytkowników bezpośrednio do dynamicznych usług wideo, które można łatwo opracować i dostosować do różnych zainteresowań”.

Aplikacja Nokia Video Center będzie dostępna na wszystkich rynkach, na których są sprzedawane urządzenia Nokia Nseries. Początkowo będzie instalowana standardowo w mobilnych komputerach multimedialnych Nokia N95, a następnie w większości pozostałych nowych urządzeń Nokia Nseries. Nokia Video Center będzie można także pobrać do wybranych, kompatybilnych urządzeń S60.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia współpracuje z YouTube

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl