SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nominacje do nagród "Pegaza"

Telewizyjny "Pegaz" nagradza

W czwartek, po raz drugi w historii programu, zostaną przyznane nagrody telewizyjnego magazynu kulturalnego "Pegaz" w dziedzinach teatru, filmu, muzyki, literatury i sztuki - poinformowała redakcja programu.

Do każdej kategorii zostały nominowane po trzy osoby. Nominowanych i laureatów nagrody wybiera redakcja "Pegaza".

W kategorii sztuk pięknych "Pegaz" nominował do swej nagrody: Wihelma Sasnala za "obrazy powściągliwe, ale pełne wizualnej siły i inteligencji", Dorotę Nieznalską za konsekwencję i odwagę artystyczną oraz Krzysztofa Gawronkiewicza i Denisa Wojdę za komiks "Mikropolis. Moherowe sny".

W dziedzinie muzyki nagrodę mają szansę otrzymać: Orkiestra Arte dei Suonatori za interpretację utworów na festiwalu "Muzyka dawna - persona grata", Nigel Kennedy za zaangażowanie w polskie życie muzyczne, Tomasz Stańko za płytę "Soul of Things".

W kategorii teatru nominowano: Stanisławę Celińską za rolę Kobiety z peepshow w spektaklu "Oczyszczeni" Sary Kane, Borysa Kudlickę za scenografię do oper "Eugeniusz Oniegin" i "Don Giovanni" oraz Pawła Miśkiewicza za festiwal współczesnej młodej dramaturgii "Eurodrama".

Do nagrody w kategorii filmu nominowani są: Marek Koterski za "Dzień świra", Iwona Siekierzyńska za "Moje pieczone kurczaki" i Piotr Trzaskalski za film "Edi".

W dziedzinie literatury nagrodę mogą otrzymać: Julia Hartwig za tomy "Blaski" i "Nie ma odpowiedzi", Olga Tokarczuk za zbiór opowiadań "Gra na wielu bębenkach" i Dorota Masłowska za powieść "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną".

Wszyscy nominowani dostaną dyplomy zaprojektowane przez grafika Grzegorza Adacha, a zwycięzcy - obrazy Rafała Bujnowskiego.

Redakcja ustanowiła także Nagrodę Specjalną. W zeszłym roku otrzymał ją Stanisław Tym za "poczucie humoru i przenikliwość umysłu".

"Pegaz" przyzna swoje nagrody po raz drugi. W zeszłym roku otrzymali je: Cezary Bodzianowski (sztuka), Sławomir Jaskułke (muzyka), Krystian Lupa (teatr), Mariusz Front (film) i Kinga Dunin (literatura).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nominacje do nagród "Pegaza"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl