SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef działu prawnego Polsatu Norbert Walkiewicz wiceprezesem Grupy Interia

Norbert Walkiewicz, prokurent i dyrektor działu prawnego w Telewizji Polsat, został powołany na wiceprezesa Grupy Interia. Polsat kupno Interii sfinalizował w lipcu br

Article

Norbert Walkiewicz od sierpnia pełni już w Grupie Interia funkcję prokurenta.

Telewizja Polsat w połowie lipca br., po uzyskaniu zgody prezesa UOKiK-u, sfinalizowała przejęcia Grupy Interia od Bauer Media za 422 mln zł. Do władz Interii dołączyli menedżerowie Polsatu: członkiem zarządu został Adam Nowe, prokurentem Norbert Walkiewicz, a członkami rady nadzorczej: Zygmunt Solorz, Tobias Solorz, Piotr Żak, Maciej Stec i Stanisław Janowski.

Natomiast w drugiej połowie sierpnia pełnomocnikiem zarządu Grupy Interia ds. informacji i publicystyki został Piotr Witwicki, od ponad 12 lat dziennikarz Polsatu, a od maja ub.r. także koordynator portalu Polsatnews.pl. Z początkiem października serwis informacyjny Interii zmienia nazwę z Fakty na Wydarzenia ("Wydarzenia" to główny program informacyjny Polsatu).

Walkiewicz w Polsacie od 20 lat

Norbert Walkiewicz z Telewizją Polsat jest związany od 2000 roku. Oprócz pełnienia funkcji prokurenta i dyrektora biura prawnego jest we władzach spółek zależnych nadawcy: jest członkiem zarządów Music TV (dawniej Eska TV) i Lemon Records.

Ponadto jest prokurentem w kontrolowanych przez Zygmunta Solorza spółkach Blue Jet Charters, Jet Story i Elektrim, a także członkiem rady nadzorczej Związku Pracodawców Ogólnopolskich Mediów Telewizyjnych „MOC TV” oraz członkiem zarządu utworzonego przed rokiem Stowarzyszenia Program Czysta Polska.

Norbert Walkiewicz ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest radcą prawnym wpisanym na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.  Specjalizuje się w prawie mediów, od ponad 20 lat zajmuje się kwestiami związanymi z prawem i regulacjami rynku medialnego.

W ub.r. Grupa Interia.pl osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 1,3 proc. do 115,75 mln zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 0,6 proc. do 95,22 mln zł jej zysk netto zwiększył się z 22,26 do 31,02 mln zł. Firma zatrudniała 379 pracowników, osiągnęła 7,4 mln zł zysku z przeniesienia agencji Semahead do osobnej spółki.

Grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat (do której oprócz Telewizji Polsat należą m.in. Polkomtel, Netia, Eleven Sports) w drugim kwartale br. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 2,1 proc. do 2,86 mld zł oraz wzrost zysku netto z 268,9 do 290,7 mln zł. Liczba sprzedanych usług telefonii mobilnej w modelu abonamentowym zwiększyła się o 7,8 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szef działu prawnego Polsatu Norbert Walkiewicz wiceprezesem Grupy Interia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl