SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Novem, PiMedia Group i MullenLowe MediaHub zajmą się obsługą Tauronu w internecie

Agencje Novem, MullenLowe MediaHub z MullenLowe Warsaw i PiMedia Group wygrały przetarg spółki Tauron na obsługę jej kampanii reklamowych w internecie - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl.

Article

Oferty w przetargu złożyło 7 agencji. Oprócz wybranych Novem, MullenLowe i PiMedia Group były to jeszcze: Redgroup, Starcom (Publicis Media), Mastermind Media, ClickAd SA.

W ofertach każda z agencji miała przedstawić cenę oferty brutto. To łączna stawka, jaką agencja oferuje Tauronowi za 3 określone usługi obejmujące: przeformatowanie kreacji reklamowych przekazanych przez spółkę, ich aktualizację oraz wykonanie analiz.

Pimedia Group zaproponowało cenę 246 zł, Redgroup – 5 535 zł, Mastermind Media – 28,29 zł, Starcom (Publicis Media) - 270,00 zł, MullenLowe MediaHub z Octopus Warsaw - 270,60 zł, ClickAd SA - 51,00 zł oraz Novem – 3,69 zł.

Zaproponowane stawki stanowiły jedynie 5 proc. kryterium oceny przy wyborze zwycięskiej agencji. Pozostałe 40 proc. to zaproponowana przez agencję prowizja od zakupu powierzchni reklamowej, 30 proc.- jakość media planu, 15 proc. - stopień realizacji celu kampanii i 10 proc. - jakość materiałów reklamowych.

Wybrane agencje będą pracować dla Tauronu przez rok od zawarcia umowy. Budżet na zaplanowane przez spółkę aktywności w tym okresie w interrnecie, obejmujący również wynagrodzenie agencji to 7,38 mln zł.

Zajmą się przygotowywaniem (planowanie, projektowanie i produkcja), prowadzeniem i monitorowaniem efektów kampanii reklamowych w internecie oraz przygotowywaniem analiz dotyczących działań i kampanii reklamowych spółki oraz jej konkurencji (optymalizacja budżetów mediowych).

Zaplanowane przez Tauron działania reklamowe w internecie mają na celu uzyskanie wymaganej ilości akcji użytkowników w postaci zamówienia produktu, pozostawienia lead’a, zapisania się na newsletter, rejestracji w serwisie, etc. oraz przekierowywanie wymaganej liczby użytkowników do serwisów, stron internetowych spółki poprzez kliknięcia w link (reklamy typu display, linku tekstowego, e-mailingu, reklamy typu video, artykułu sponsorowanego, etc.).

Do niedawna usługami tymi zajmowała się agencja ClickAd, która wygrała przetarg spółki jesienią ub.r. Ostatnio spółka Tauron Sprzedaż powierzyła obsługę działań reklamowych w interrnecie agencji Novem, bo zerwała obowiązujący do września br. kontrakt z agencją ClickAd i nałożyła na nią kary umowne. Ta bowiem miała nie zrealizować dla spółki zadeklarowanych celów kampanii.

Tauron jest obecnie w trakcie przetargu, w którym wybierze dom mediowy do współpracy - do wzięcia jest 11 mln zł budżetu.

Dołącz do dyskusji: Novem, PiMedia Group i MullenLowe MediaHub zajmą się obsługą Tauronu w internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl