SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa forma reklamy w polskim internecie

Boksy - reklama za złotówkę dziennie

Portal Onet.pl, od czasów swego powstania pionier nowoczesnych form reklamowych w polskim Internecie, uruchomił nowy serwis usługowy - boksy.onet.pl. Jest do mechanizm do samodzielnego zarządzania reklamą w serwisach wyszukiwawczych Onet.pl.

Boksy powstały z myślą o firmach, które chcą dotrzeć do użytkowników serwisów wyszukiwawczych Onet.pl. Poprzez wybór odpowiednich słów kluczowych (haseł) można precyzyjnie zdefiniować odbiorców nowej formy reklamy, zbliżonej do linku sponsorowanego. Boks ma postać prostokąta zawierającego adres strony wraz z opisem produktu lub usługi. Wszystko, co konieczne w celu wykupienia boksu, można zrobić samemu w kilka minut, korzystając z formularza on-line.

Cena takiej reklamy zależy od popularności haseł, w otoczeniu których chcemy umieścić boks reklamowy. Większość tych haseł można zakupić już za złotówkę dziennie.

Potencjalny reklamodawca sam decyduje o treści reklamy, sam określa grupę odbiorców i sam ustala cenę. W każdej chwili istnieje możliwość zmiany treści komunikatu reklamowego.

Reklama w postaci samodzielnie zarządzanych linków sponsorowanych, wyświetlających się w wyszukiwarkach, jest najszybciej rosnącym segmentem marketingu internetowego. Bank inwestycyjny Piper Jaffray szacuje, że segment rynku wart na koniec roku 2003 2 miliardy USD powiększy się do końca roku 2005 do 5 miliardów USD, przy średniorocznym wzroście 35 procent. O dynamice tego rynku świadczy też niedawne przejęcie firmy Overture Services Inc. przez portal Yahoo! za sumę 1,63 miliarda USD.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa forma reklamy w polskim internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl