SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa oferta cyfrowa ADB

ADB wprowadza na rynek TV kablowej najnowsze rozwiązanie PVR.

Firma Advanced Digital Broadcast, wiodący dostawca rozwiązań dla telewizji cyfrowej oraz rozwiązań oprogramowania dla telewizji interaktywnej, jest pierwszym producentem na świecie, który z powodzeniem wprowadził na rynek i zintegrował rozwiązanie PVR bazujące na platformie DOCSIS-ie technologii NDS XTV.

Odbiornik 7200CX jest zaawansowanym, bogato wyposażonym odbiornikiem kablowej TV cyfrowej zaprojektowanym do obsługi wysokiej jakości cyfrowego nagrywania oraz odtwarzania transmisji telewizyjnej.

"Firma ADB jest niezmiernie dumna, że jako pierwsza przedstawia na rynku produkt XTV bazujący na DOCSIS-ie. To osiągnięcie jest wspólnym dziełem inżynierskim wszystkich zaangażowanych stron", mówi Philippe Lambinet, Dyrektor Naczelny - CEO ADB. "ADB cieszy się bliską współpracą z NDS przez szereg lat i to dla nas zaszczyt przedstawić zaawansowany PVR z XTV na kablowej platformie DOCSIS dla nadawcy HOT".

Serie 7200CX dostarczają operatorom zaawansowane rozwiązanie PVR. Jego cechy charakterystyczne dotyczą automatycznego nagrywania ulubionych programów, a także możliwości nagrywania dwóch kanałów, w czasie oglądania z dysku innego wcześniejszego nagrania np. filmu - wszystko w formacie wysokiej jakości. Platforma ułatwia dostarczanie rozszerzonego pakietu interaktywnych aplikacji, dzięki zooptymalizowanemu szerokopasmowemu kanałowi zwrotnemu typu DOCSIS.

Używając technologii NDS XTV abonenci HOT będą mogli nagrywać jeden program w czasie oglądania innego, zarządzać zawartością nagraną na dysku w dekoderze oraz łatwo nagrywać np. mecze, filmy, nawet jeśli zmienia się program telewizyjny. Unikalną cechą XTV jest to w jaki sposób dane są bezpiecznie przechowywane oraz zarządzane przez VideoGuard® firmy NDS - technologię dostępu warunkowego. Widzowie mogą łatwo nagrywać zamawiane poprzez pay-per-view filmy oraz wydarzenia sportowe, ale zapłacą za nie, dopiero wtedy, gdy rzeczywiście wybiorą obejrzenie tych programów. To poprawi wyniki sprzedaży, spełniając wszystkie wymogi biznesu i zabezpieczenia dochodów właścicieli dostarczanych zawartości.

"Niezmiernie nam miło, że współpracowaliśmy z ADB przy wprowadzeniu tego pierwszego produktu XTV na kablowej platformie DOCSIS", mówi Dr Jas Saini, wiceprezes ds. urządzeń dla konsumenta w NDS. "XTV oferuje operatorom możliwość, zwiększenia ich źródła dochodów poprzez zaoferowanie swoim klientom pełnego zalet, ciekawego rozwiązania Personal Video Recording".

Serwis HOT-a XTV bazujący na PVR będzie rozprowadzany na rynku w Izraelu pod marką HOT MAGIC. Gustavo Traiber, dyrektor ds. Public Relations w HOT komentuje: - "Nowy serwis PVR HOT-a jest najbardziej zaawansowaną technologią dostępną dziś w Izraelu. Zapewni ona naszym klientom możliwość wyboru, nagrywania, oglądania oraz zapisu ponad 90 godzin programów; w całości zsynchronizowanego z przewodnikiem po programach (Electronic Programme Guide - EPG). Dzięki wyjątkowemu dekoderowi ADB produkt HOT MAGIC pozwala abonentom kontrolować tempo przeglądania nagranej zawartości. Serwis daje nadawcom możliwość indywidualnej selekcji oraz oglądania treści zgodnej z ich wyborem i w najbardziej dogodnym dla nich czasie". Ponadto, Traiber dodaje: "- HOT MAGIC obsługuje technologię HOT video na żądanie VOD (Video on Demand), tworząc tym samym najbardziej zaawansowany, obszerny i wyszukany pakiet do oglądania telewizji wśród wszystkich dostępnych dziś w Izraelu".

ADB została założona w 1995 r., firma Advanced Digital Broadcast (www.adbglobal.com), projektuje i dostarcza oprogramowanie, produkty nowoczesnych technologii oraz systemy serwisowe dla TV cyfrowej na całym świecie, zarówno dla operatorów, jak i dla producentów elektroniki.

Centrum zarządzania i marketingu Holdingu ADB znajduje się w Szwajcarii, centrum badań i rozwoju (R&D) w Polsce - w Zielonej Górze, centrum produkcyjne na Tajwanie. Ponadto ADB ma swoje oddziały w Australii, Hiszpanii, Izraelu, USA i we Włoszech. Większość kadry to wyspecjalizowani inżynierowie-projektanci, tworzący produkty, uznawane za najlepsze w branży na całym świecie, zarówno w technologiach używanych dzisiaj, jak i tych przyszłej generacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa oferta cyfrowa ADB

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl