SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa oferta Panda Software

Panda Software wprowadza do swoich programów Technologie TruPrevent

Rozwiązania antywirusowe są już prawie doskonałe, jeśli chodzi o wykrywanie i usuwanie rozpoznanych zagrożeń. A jednak pozostają one bezsilne wobec nieznanych ataków i wirusów. Sasser, Mydoom oraz SQLSlammer rozprzestrzeniały się poprzez gwałtowną i niekontrolowaną infekcję sieci tak skutecznie, że liczba infekcji przekroczyła pierwszy milion w ciągu godziny.

Epidemie te wybuchły, zanim jeszcze firmy antywirusowe przygotowały i rozdystrybuowały odpowiednie rozwiązania. Choć czas reakcji firm antywirusowych na zagrożenie jest obecnie liczony w minutach, coraz częściej okazuje on się wystarczający, by zagrożenie osiągnęło rozmiary epidemii i spowodowało straty.

W przyszłości właśnie ten rodzaj zagrożeń (Flash threats) będzie pojawiał się z jeszcze większą aktywnością. Firma Panda Software przez ostatnie lata pracowała nad stworzeniem rozwiązania prewencyjnego, które byłoby zdolne zatrzymywać ataki nowych wirusów i rozpoznać nieznaną dotąd technikę włamania, zanim zostanie opracowane skuteczne antidotum. W rezultacie stworzono zestaw technologii TruPrevent.

Rozwiązania TruPrevent są kompatybilne z dowolnym programem antywirusowym, niezależnie od producenta. TruPrevent nie jest bowiem nowym programem antywirusowym, ani go nie zastępuje. To uzupełnienie stosowanych obecnie programów zabezpieczających, które ma zapewniać ochronę również w sytuacji, gdy złośliwy kod trafi do komputera przed aktualizacją programu antywirusowego czy instalacją krytycznej poprawki systemu operacyjnego, przeglądarki internetowej lub programu pocztowego.

W skład zestawu nowych technologii wchodzą:
- Ochrona przed nieznanymi wirusami i naruszeniami z wykorzystaniem analizy zachowania aplikacji i techniki events correlation (korelacja zdarzeń). Analizowane jest zachowanie procesów i blokowanie wszelkich niebezpiecznych działań. W ten sposób takie szkodniki jak Bugbear, Nimda, Klez, SirCam czy LoveLetter, mogą być powstrzymane bez analizy kodu. Wszelkie modyfikacje, które wirus, czy inny kod stara się wprowadzić (nieautoryzowane zmiany nazw plików, wpisy do rejestru, podmienione biblioteki) są natychmiast przywracane.
- Możliwość definiowania polityki bezpieczeństwa. System autoochrony obejmujący podpisane cyfrowo procesy daje pewność, że zasady nie będą definiowane w sposób, który spowoduje zablokowanie ochrony.

- Technologia wykrywania i blokowania pakietów sieciowych z niebezpieczną zawartością. Są one powstrzymywane zarówno przy próbie wejścia do sieci, jak i przy wyjściu. TruPrevent uniemożliwia wykorzystanie luk bezpieczeństwa uzupełniając działanie innych programów zabezpieczających. Powstrzymuje w ten sposób takie wirusy jak SQLSlammer, Code Red czy Sasser.
- Ochrona przed Buffer Overflow. Przepełnienie bufora jest najczęściej stosowaną techniką włamania. Efektem może być uruchomienie na atakowanym komputerze dowolnego kodu i przejęcie pełnej kontroli. TruPrevent Technologies blokują wszelkie próby takiego działania.

Rozwiązania sieciowe Pandy Software wyposażone w technologie TruPrevent:

- TruPrevent Corporate kompatybilny z oprogramowaniem firm innych niż Panda Software. Rozwiązanie zarządzane centralnie (instalowane, konfigurowane, aktualizowane) przy użyciu konsoli Panda AdminSecure zarówno w sieciach WAN, jak i LAN.
- EnterpriSecure z TruPrevent Technologies, chroniący całą sieć firmową niezależnie od jej wielkości czy topologii.
- BusinesSecure z TruPrevent Technologies dla stacji roboczych i serwerów plików oraz BusinesSecure Exchange z TruPrevent Technologies dodatkowo wyposażony w ochronę serwerów Exchange.
- Do ochrony stacji roboczych będących częścią sieci firmowej jest przeznaczony Panda ClientShield  z TruPrevent Technologies.


Nowa linia oprogramowania do ochrony komputerów osobistych:
- TruPrevent Personal. Jest przeznaczony dla tych, którzy chcą zastosować ochronę prewencyjną, a już posiadają tradycyjne rozwiązania antywirusowe (innych firm). Technologie TruPrevent  w znacznym stopniu zwiększą bezpieczeństwo całego systemu.

- Titanium Antivirus 2004 z TruPrevent Technologies. Program przeznaczony dla użytkowników domowych.

- Platinum Internet Security z TruPrevent Technologies. Pakiet bezpieczeństwa dla biznesu i profesjonalistów do walki ze wszystkimi zagrożeniami obecnymi w Internecie. W jego skład wchodzą: program antywirusowy, firewall, inteligentna ochrona przed nieznanymi wirusami, moduł antyspamowy, ochrona przed programami typu spyware oraz moduł zarządzania dostępem do sieci www.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa oferta Panda Software

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl