SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa OnetPoczta w pełni: na stronie głównej i z opcją „wszędzie”

Onet.pl zakończył wdrożenie swojego nowego systemu poczty mailowej. Obecnie powiadomienia o nowych mailach wyświetlają się na stronie głównej portalu, działa też automatyczny konfigurator telefonów komórkowych.

Nowa OnetPoczta w pełni: na stronie głównej i z opcją „wszędzie”

Zmodyfikowana wersja OnetPoczty była wprowadzana od grudnia ub.r., a obecnie korzystają z niej wszyscy posiadacze skrzynek mailowych w tym portalu. W systemie zastosowano nowe rozwiązanie APE, dzięki czemu wiadomości trafiają do skrzynek w czasie rzeczywistym, bez konieczności naciskania „Odbierz”, po wcześniejszym przejściu przez szereg filtrów antyspamowych.

W poczcie wdrożono nowy układ funkcjonalny i graficzny, który można personalizować za pomocą tzw. skórek. System jest zintegrowany z kalendarzem i listą kontaktów, dostępnymi w osobnych zakładkach. Po kliknięciu kursorem na określony adres w dowolnym mailu można przejrzeć całą historię korespondencji z tym adresem. W poczcie działają też skróty wiadomości w głównym oknie, które pozwalają szybko przejrzeć całą korespondencję, nie ma za to realnych limitów pojemności skrzynki.


Ponadto pocztę rozszerzono o powiadomienia o nowych mailach, które zalogowanym internautom wyświetlają się na stronie głównej Onetu. – - Statystyczny, aktywny użytkownik naszej poczty logował się do niej od trzech do pięciu razy dziennie, więc nowy monitoring stanu skrzynki pozwoli oszczędzić czas, znacząco poprawiając komfort korzystania z poczty – uzasadnia Bartłomiej Zarębski, dyrektor działu produktu technologicznego w Onecie.Jednocześnie w OnetPoczcie wdrożono automatyczny konfigurator urządzeń mobilnych pod nazwą „Poczta wszędzie”. Opcja ta – za pomocą instrukcji graficznych – jak skonfigurować swój telefon czy tablet do mobilnego korzystania ze swojej skrzynki mailowej w portalu. Onet podaje, że w grudniu z przeglądarkowej wersji jego poczty (bez opcji POP3 i IMAP) według badania Megapanel PBI/Gemius skorzystało ponad 4 mln użytkowników. Dziennie system obsługuje ok. 18 mln e-maili.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa OnetPoczta w pełni: na stronie głównej i z opcją „wszędzie”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl