SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa poczekalnia dla dzieci chorych onkologicznie dzięki Fundacji TVN i firmie Amazon

Dzięki akcji charytatywnej „Magiczne promyki” zainicjowanej przez Oliviera Janiaka, przy udziale Fundacji TVN i firmy Amazon, pacjenci Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie zyskają nową przestrzeń wyposażoną w dziecięce zabawki i książki.

Article

Oficjalne otwarcie nowej poczekalni nastąpi w czwartek, 1 czerwca 2023 roku, tj. w Dzień Dziecka. - To fantastyczny dzień dla naszych pacjentów, ich opiekunów, dla personelu medycznego. Mamy piękną poczekalnię, z dużym oknem na świat, a za nim kwiaty, motyle, drzewa. Dzieci mają wygodne miejsca do siedzenia, mogą czytać książki, bawić się zabawkami. To wszystko bardzo ważne w ich terapii. To zasługa superbohatera Oliviera Janiaka, Fundacji TVN i firmy Amazon - komentuje profesor Lucjan Wyrwicz, kierujący Kliniką Onkologii i Radioterapii szpitala przy ul. Wawelskiej 15 w Warszawie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Wsparcie finansowe i merytoryczne - w ramach partnerstwa z Fundacją TVN - zapewniła firma Amazon. Na remont i modernizację poczekalni dla dzieci w szpitalu przy ul. Wawelskiej 15 Amazon przekazał 150 tys. euro, a łączny koszt inwestycji wyniósł około 800 tys. zł.

- Ogromnie się cieszę się, że udało nam się wraz z firmą Amazon, pod okiem Oliviera Janiaka i prof. Lucjana Wyrwicza, otworzyć nieduże, ale bardzo ważne miejsce dla chorych dzieci. Mali pacjenci muszą mieć dobre, przyjazne warunki szpitalne, bo tu spędzają dużo czasu. Ta poczekalnia to miejsce pełne dobrych emocji, wspaniałych uczuć dzieci, rodziców, personelu medycznego, a dzisiaj jest także piękne i przyjazne - mówi Katarzyna Kolenda-Zaleska, Prezeska Fundacji TVN.

Firma Amazon uruchomiła także „Kindlotekę” dla małych pacjentów. Dzięki niej dzieci mogą czytać ulubione książki na czytnikach Kindle oraz grać w gry edukacyjne na tabletach. Na co dzień wielu pracowników Amazona angażuje się w ramach wolontariatu w projekty charytatywne i wspiera ważne inicjatywy społeczno-zdrowotne.

- Inicjatywy skierowane do dzieci są nam szczególnie bliskie, a z Fundacją TVN już nie pierwszy raz połączył nas wspólny cel. Chcemy wspierać małych pacjentów, tworząc dla nich jak najlepsze warunki i sprawiając, aby miejsce, w którym przebywają było kolorowe i przyjazne. Nasi wolontariusze z pewnością będą tu częstymi gośćmi - dodaje Barbara Krystosiak, community relations manager z Amazon.

Dołącz do dyskusji: Nowa poczekalnia dla dzieci chorych onkologicznie dzięki Fundacji TVN i firmie Amazon

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl