SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa TV stawia wieczorem na dokumenty. „MUX-8 po roku funkcjonowania nadal nie gwarantuje dostatecznego zasięgu”

Od początku listopada Nowa TV (Grupa ZPR Media) w paśmie wieczornym i w sobotnie popołudnia będzie emitować nowe seriale dokumentalne. Zastąpią one w ramówce m.in. „Modę na sukces”. - MUX-8 po roku funkcjonowania nadal nie gwarantuje dostatecznego zasięgu, w związku z czym struktura widzów jest inna niż zakładaliśmy - mówi Ewa Latkowska, dyrektor operacyjny pionu telewizyjnego w Grupie ZPR Media.

Ewa LatkowskaArticle

Jak informowaliśmy we wtorek, w piątek 27 października Nowa TV zakończy emisję „Mody na sukces”, pokazywanej dotąd od poniedziałku do piątku o godz. 19:30, natomiast z końcem października z ramówki stacji znikną programy publicystyczne „Tu i teraz”, „Teraz ja!” i „Proste pytanie”. Nadal emitowane będzie jedynie „Więc jak?” (we wtorki o godz. 19:00) oraz, od czasu do czasu, „Super temat”.

W zamian w godz. 19-20 będą emitowane po dwa odcinki serialu dokumentalnego „Wojny magazynowe”, którego bohaterami są specjaliści od handlu antykami, licytujący „w ciemno” zawartość nieznanych magazynów.

- „Moda na sukces” wprowadzona została na antenę Nowej TV z myślą o szerokim kręgu odbiorców naziemnej platformy cyfrowej. Jednak MUX-8 po roku funkcjonowania nadal nie gwarantuje dostatecznego zasięgu, w związku z czym struktura widzów jest inna niż zakładaliśmy. W miejsce „Mody na sukces” proponujemy więc od listopada serial „Wojny Magazynowe”, który powinien lepiej odpowiadać oczekiwaniom widzów Nowej TV - tłumaczy Ewa Latkowska, dyrektor operacyjny pionu telewizyjnego w Grupie ZPR Media.

Część programów publicystycznych, które nie będą już emitowane w Nowa TV, ma być kontynuowana w internecie. - Obecnie intensywnie pracujemy nad stworzeniem nowych formuł dla nich, a także nad zbudowaniem ciekawej i kompleksowej oferty newsowo-publicystycznej skierowanej do internautów - zapowiada Latkowska.

Z kolei program informacyjny „24 godziny” tak jak dotychczas będzie można oglądać codziennie o 18:30. W ramówce Nowa TV pozostaną też publicystyczno-rozrywkowa „Federacja” (pokazywana od sierpnia w soboty o 18:55), oraz „Bywanie na dywanie” dotyczące show-biznesu (emitowane od maja, obecne w niedziele o 16:50).

Dokumenty w sobotnie popołudnia oraz poniedziałki i środy wieczorem

Od początku października w sobotnie popołudnia (w godz. 13:30-15:15) Nowa TV emituje po cztery odcinki serii „Akcji renowacja” pokazującej, jak stare, kultowe przedmioty przywracane są do życia.

W listopadzie stacja wprowadzi serie dokumentalne w paśmie wieczornym. W poniedziałki o godz. 22:00 emitowana będzie „Ewakuacja Ziemi” (pokazująca różne scenariusze katastrofy globalnej), a po 23.00 - „UFO, odtajnione akta” (opisujący ściśle tajne rządowe dokumenty o niezidentyfikowanych obiektach latających). W środy w godz. 20-22 nadawane będą dokumenty medyczne, m.in. „Skalpel w brzuchu” (o błędach chirurgów), „Wielka waga, wielka miłość” (o parze, która wspólnie walczy z otyłością), „Uzależnieni od jedzenia”, „Najgrubszy człowiek świata”.

Dotychczas w tych pasmach pokazywano wyłącznie filmy fabularne.

Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. Nowa TV zanotowała 0,33 proc. udziału w oglądalności naziemnej telewizji cyfrowej, najmniej spośród czterech stacji uruchomionych na MUX-8 pod koniec ub.r.

Dołącz do dyskusji: Nowa TV stawia wieczorem na dokumenty. „MUX-8 po roku funkcjonowania nadal nie gwarantuje dostatecznego zasięgu”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ojdana
Taka kupka trochę
odpowiedź
User
dar
lombardowe badziwie nakolejnymkanale
odpowiedź
User
bolo
Czyli Fokus 2, co na to rada?
odpowiedź