SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa TV z programem informacyjnym od 4 marca br.

W nowej, wiosennej ramówce Nowa TV (Grupa ZPR Media) pojawi się serwis informacyjny "Obraz Dnia", nadawany również w Polsat News. Dodatkowo stacja pokaże także program "Cztery strony prasy" oraz "Interwencja. Taka jest Polska".

Article

Od 4 marca br. w wiosennej ramówce stacji pojawi się serwis informacyjny. Będzie to „Obraz dnia”, który jest emitowany również w Polsat News. W Nowa TV będzie nadawany od poniedziałku do piątku, o godz. 7.00 rano.

Kanał Nowa TV, należący do spółki TV Spektrum może pokazywać audycję należącą do Polsatu, ponieważ 49 proc. udziałów w spółce TV Spectrum (właściciela Nowej) należy do Grupy Cyfrowego Polsatu.

„Obraz Dnia” jest emitowany codziennie w Polsat News o godzinie 23.00, od 18 lutego br. ma dodatkowe wydanie – także o 21.00. Prowadzącymi pasmo są Robert Bernatowicz, Joanna Dressler, Przemysław Białkowski.

Rzecznik prasowa Grupy ZPR Media, Monika Polewska przekazała nam, że nadawane będą również programy publicystyczne „Interwencja. Taka jest Polska” - w soboty o godz. 6:00 rano; oraz „Cztery strony prasy” - w niedziele o godz. 6:00 rano.

- Obydwa programy publicystyczne będą emitowane w Nowej TV tydzień po emisji na Polsat News - tłumaczy Wirtualnemedia.pl  Monika Polewska.

Z końcem listopada z ramówki Nowa TV zniknął serwis informacyjny „24 godziny”. Z kanałem pożegnał się cały zespół tworzący ten program. Część z osób o znanych nazwiskach przeszła do Superstacji, m.in. Marek Czyż, Jarosław Kulczycki czy Adam Feder. Z kolei Beata Tadla prowadzi sobotnie audycje w Radiu Zet.

Publicystyka i audycje informacyjne w zapisach koncesyjnych

Nowa TV zaczęła nadawanie w listopadzie 2016 roku, jest dostępna m.in. na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Zgodnie ze złożonym wnioskiem o udzielenie koncesji, nadawca deklarował nie mniej niż 2 proc. udział audycji informacyjnych i 1 proc. udział publicystyki w tygodniowym czasie nadawania programu w godzinach 6-23.00.

Spółka po rezygnacji z programu „24 godziny” nie złożyła wniosku o zmianę warunków programowych koncesji.

Multipleks ósmy, na którym działa Nowa TV został uruchomiony w połowie 2016 roku. Jego operatorem technicznym jest spółka EmiTel. Na MUX-8 jest nadawany nie tylko kanał Nowa TV (należący do spółki TV Spektrum, której 49 proc. udziałów wykupił Cyfrowy Polsat), ale również kanał Metro (wcześniej należący do Grupy Agora, obecnie do Grupy TVN Discovery Polska); Telewizja WP - należąca do spółki Wirtualna Polska Holding; oraz Zoom TV (jego właścicielem jest Kino Polska TV, wcześniej należał do Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, która sprzedała pozostałe 30 proc. udziałów za 10 mln zł).

Natomiast od 18 grudnia ub.r. pojawiły się na nim również stacje Telewizji Polskiej: TVP Sport (nadawany jednocześnie na MUX-3) oraz TVP Rozrywka.

Nowa TV to ogólnodostępna bezpłatna telewizja, która w swoim portfolio ma programy o charakterze rozrywkowym, seriale i filmy fabularne, oraz audycje dla dzieci. Kanał jest dostępny w bezpłatnej telewizji naziemnej MUX 8, na satelitarnych platformach cyfrowych Cyfrowy Polsat (poz. 158) i NC+ (poz. 146) oraz w sieciach kablowych, m.in. w Vectra (poz.193), Inea (poz. 26), UPC (Mediabox: 153; Horizon i Kaon: 113), Toya (poz.19), Orange (poz. 33) oraz Netia (poz.28).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa TV z programem informacyjnym od 4 marca br.

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
CRND
Polsat wprowadza swoją politykę i przekształca Nową w kolejny kanał z powtórkami. Oni są mistrzami w tym jak nie produkować więcej programów ale tworzyć coraz to nowe kanały.
28 2
odpowiedź
User
qwerty
To ja mam propozycje. Może niech zmienią nazwe na np. Nowa powtórka tv.
18 2
odpowiedź
User
Wielbiciel Koalicji Obywatelskiej
Wiedziałem że tak będzie... nie dawać Polsatowi już żadnego kanału na muxie nie ważne jakim
17 2
odpowiedź