SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe audycje w jesiennej ramówce PR III

„W tonacji Trójki” zamiast „Trójki po trzeciej”, powrót autorskich nocnych pasm muzycznych oraz przywrócenie od poniedziałku do czwartku „Klubów Trójki” to najważniejsze elementy jesiennej ramówki Programu 3 PR.

Nowa ramówka Programu 3 PR ruszy 27 września. Nie będzie w niej już programu „Trójka po trzeciej”, wokół którego powstał w ciągu ostatnich miesięcy spory szum medialny.

– Kontrowersje i negatywny oddźwięk, związane z tym pasmem negatywnie wpływały na wizerunek Polskiego Radia. Otrzymywaliśmy bardzo liczne protesty oraz negatywne oceny słuchaczy nadawanych w tym czasie audycji. Ostatecznie sprawa jednej z nich, prowadzonej przez redaktora Tomasza Sakiewicza, trafiła do niezależnego ciała, jakim jest Komisja Etyki PR i w jej opinii naruszała ona standardy, jakie powinny obowiązywać w publicznej rozgłośni. Te wszystkie aspekty zadecydowały o usunięciu pasma z ramówki – powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Radosław Kazimierski (więcej na ten temat).

W miejsce dotychczasowego pasma „Trójka po Trzeciej” od poniedziałku do piątku o godzinie 15.00 nadawany będzie znany przed laty program „W tonacji Trójki”, ale w nowej, odświeżonej formule. - Będą to autorskie audycje muzyczno – słowne, przygotowywane przez dziennikarzy i współpracowników Trójki, skierowane zarówno do stałych słuchaczy, jak i młodszych odbiorców. Lista prowadzących i ostateczna formuła programu nie jest jeszcze zamknięta – wyjaśnia Kazimierski.

Od końca września wielbiciele Trójki znowu będą mogli słuchać pomiędzy godzinami 0.05 a 5.00 nocnych autorskich programów muzycznych. Od poniedziałku do czwartku o 21.00 będzie nadawany „Klub Trójki”. Poprowadzą go Jerzy Sosnowski i Dariusz Bugalski. Audycja „Trójka na Kresach” zostanie przesunięta z czwartkowych wieczorów na niedziele (emisja o godz. 19.05).

Z ramówki znika niedzielna audycja „Zapach poranka”, a w jej miejsce emitowany będzie program „Muzyczne rozmowy”. Trójka nie będzie też nadawać środowej audycji Wojciecha Reszczyńskiego „Trójka na poważnie” oraz piątkowego cyklu „Fest Program”. W jego miejsce pojawi się nowy cykl, ukazujący przemiany społeczne, obyczajowe i kulturowe od lat 60. do dziś. Jego dokładna zawartość i formuła nie są jeszcze znane.

Wciąż nie wiadomo, kiedy zostanie rozpisany konkurs na nowego szefa Programu 3 Polskiego Radia. Radosław Kazimierski poinformował nas, że na razie w tej kwestii nie ma żadnych planów.

Dołącz do dyskusji: Nowe audycje w jesiennej ramówce PR III

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Orion
Bardzo dobra wiadomość! Słuchają Trójki po trzeciej czułem się jakbym słuchał politycznych audycji Radia Maryja.
odpowiedź
User
wierny słuchacz
Mam nadzieję, że to pierwsze kroki do powrotu Starej, Świetnej TRÓJKI.
odpowiedź
User
Pilot
Przyjemnie przeczytać takie informacje.
odpowiedź