SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe działy i więcej felietonów we „Wprost”, znika Michał Witkowski

W nowym wydaniu tygodnika „Wprost” (AWR „Wprost”) wprowadzono nowe działy, m.in. Państwo, Naród i Rynek. W miejsce felietonisty Michała Witkowskiego pojawili się nowi publicyści: Rafał Antczak, Cezary Kaźmierczak i Sebastian Kaleta.

Tomasz Wróblewski, fot. Beata JarzębskaArticle

Bieżący numer tygodnika „Wprost” został przygotowany pod kierownictwem nowego redaktora naczelnego Tomasza Wróblewskiego i jego zastępcy Bartosza Marczuka, który dla tej funkcji zrezygnował z pracy w „Rzeczpospolitej” (więcej o tym).

W wydaniu zrezygnowano z dotychczasowego podziału na sekcje (Polityka, Społeczeństwo, Biznes, Świat oraz Nauka i Zdrowie) oraz wprowadzono nowe działy. Są to: Państwo, Naród, Rynek i Kraje i Cywilizacja. Nowością jest Raport „Wprost”, który składa się z czterech artykułów dotyczących wojny na Wschodzie Europy i jest promowany na okładce pisma.

Tomasz Wróblewski twierdzi, że nowe działy lepiej pasują do tytułu oraz adresują istotę problematyki, jaką redakcja chce poruszać na łamach pisma. - Pochylając się nad tym, co najważniejsze dla państwa, dla jego spójności, rozwoju i bezpieczeństwa - pisze we wstępniaku w nowym numerze „Wprost”.

>>> Przeglądaj okładki „Wprost” w naszym dziale Jedynki

Redakcja zakończyła współpracę z pisarzem Michałem Witkowskim, który przeniósł swoje felietony do „Wprost” z „Polityki” w lipcu ub.r. (więcej na ten temat). W ostatnim czasie był on jedynym zewnętrznym felietonistą tygodnika, po tym jak w lutym z pisania autorskiej rubryki zrezygnowała Karolina Korwin-Piotrowska.

Jako felietoniści „Wprost” w nowym wydaniu debiutują natomiast ekonomista Rafał Antczak (członek zarządu Deloitte Consulting, wcześniej m.in. dyrektor zarządzający Grupy PZU), prawnik Sebastian Kaleta (prezes Stowarzyszenia Młodzi dla Polski) oraz Cezary Kaźmierczak (prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców). Felietony napisali również dziennikarze „Wprost”, Anna Gielewska, Szymon Krawiec i Bartosz Marczuk.

Przypomnijmy, że po nagłej zmianie redaktora naczelnego z „Wprost” odeszło czworo dziennikarzy (więcej na ten temat). Kolejni (m.in. Magda Papuzińska i Magdalena Rigamonti) zrezygnowali z pracy, bo nie odpowiadały im warunki przedstawione przez nowe kierownictwo (więcej o tym).

Według danych ZKDP, w całym ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wynosiła 58 226 egz. (dowiedz się więcej), a w styczniu br. - 43 554 egz. (zobacz wyniki wszystkich tygodników opinii).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe działy i więcej felietonów we „Wprost”, znika Michał Witkowski

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
krowa
Czyli za Wróblewskiego żeby zostać felietonistą Wprost trzeba być kumplem Lisieckiego. Żal d...ściska.
odpowiedź
User
John
TKM TOMEK! Bierzemy to PMG. Zrobimy z tego Wprost tytul jak sie nalezy. I niech hejterzy hejtuja, ale to my bierzemy teraz hajs z tego wydawnictwa, a nie oni. Teraz to nasza kaska!
odpowiedź
User
doc.
Witkowski toi jakieś chore nieporozumienie. Dobry ruch.
odpowiedź