SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe faktury i odsetki za zaległości w Play

Już w październiku klienci indywidualni oraz biznesowi sieci Play otrzymają faktury drukowane według nowego wzoru. Od listopada natomiast będą płacili odsetki za zaległości.

Druki przelewu nie będą już zawierały zaległości na dzień wystawienia faktury. Przy jej numerze mogą natomiast pojawić się określenia „+Rata” i „+ Odsetki”.

Rozliczenie konta będzie prezentowane według nowego sposobu. W sekcji „rozliczenie poprzedniego okresu” znajdzie się saldo końcowe z ostatniego okresu rozliczeniowego oraz wpłaty zarejestrowane w okresie rozliczeniowym, którego dotyczy faktura, wpłaty nieujęte na poprzedniej fakturze i ewentualne korekty faktur. Na pierwszej fakturze dla danej umowy sekcji „rozliczenie poprzedniego okresu” nie ma.

„Rozliczenie bieżącego okresu” natomiast ma zawierać, zależnie od tego czy klient ma zaległości czy nadpłatę, pozycję „saldo końcowe uwzględniające zaległość” lub „saldo końcowe uwzględniające nadpłatę”. W przypadku wyrównanego rachunku będzie to po prostu „saldo końcowe”.

Ponadto, od 1 listopada Play rozpoczyna pobieranie odsetek od zaległości. Nowy sposób obliczania kwoty do zapłaty obejmuje wartość bieżącej faktury, ewentualnych korekt faktur lub nadpłat, a także raty za urządzenie i kwoty naliczonych odsetek.

Szczegółową instrukcję jak należy czytać faktury Play indywidualni klienci sieci znajdą tutaj, a biznesowi tutaj.

Dołącz do dyskusji: Nowe faktury i odsetki za zaległości w Play

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl