SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe gatunki muzyczne i nacisk na interakcję ze słuchaczami w nowej ramówce Czwórki

W poniedziałek 29 września startuje jesienna ramówka Programu IV Polskiego Radia, w której znajdą się m.in. „Tryb głośnomówiący” Tomasza Kosiorka i „Audycja numer 1” Michała Migały i Mariusza Infuleckiego. W playliście Czwórki pojawią się nowe gatunki muzyczne, a stacja kładzie jeszcze większy nacisk na interakcję ze słuchaczami.

Iwona Kostka-Kwiatkowska Article

Szefowa Czwórki Iwona Kostka-Kwiatkowska nad nową ramówką pracowała wraz z zespołem od czerwca, czyli od momentu objęcia stanowiska dyrektora stacji. - Jesienią usłyszymy głosy znane już z anteny, jednakże głównie w autorskich projektach, które oddają pasję i zainteresowania prowadzących - zapowiada Kostka-Kwiatkowska.

Poranne pasmo „Audycja numer 1” od poniedziałku do czwartku prowadzić będą Michał Migała i Mariusz Infulecki, którzy w lipcu przeszli do Czwórki z Rock Radia (więcej na ten temat). Program będzie nadawany od godz. 6.00 do 9.00. Migała i Infulecki poprowadzą również piątkową wieczorną audycję „Dancing”, w której serwowane będą przeboje w sam raz na prywatkę.

Na antenie Programu IV pojawią się z własnymi audycjami dziennikarze stacji. Będą to: Karina Terzoni, Katarzyna Węsierska, Aleksandra Jasińska i Kamil Jasieński, a znany z serwisów Piotr Firan poprowadzi program „Się mówi”. Na antenę wraca po kilku latach audycja Tomasza Kosiorka „Tryb głośnomówiący”, w której słuchacze będą mogli porozmawiać  na antenie z gościem, specjalizującym się w danej dziedzinie.

Codziennie przed południem (godz. 11.10-12.00) i w nowym paśmie popołudniowym „Muzyczny lunch” (godz. 13.00-14.00), Czwórka wprowadza autorskie pasma muzyczne, w których nadawane będą wyselekcjonowane przez dziennikarzy stacji brzmienia.

Playlistę buduje ośmioosobowy zespół, złożony z Huberta Augustyniaka, DJ Berta, Harpera, Jacka Kruczka, Mateusza Tomaszuka, Janka Kruczkowskiego, Kamila Góreckiego i Patrycji Zielińskiej. Jesienią stacja zacznie grać więcej muzyki rockowej i popowej, ale nie rezygnuje z alternatywy, z którą ta antena jest kojarzona. Wśród codziennych cykli muzycznych znajdą się m.in. „Rockowy kawałek dnia”, „Hity na lata”, „Muzyka twoich starych” czy „Polska muzyka ludu”. Do jesiennej ramówki powrócą audycje autorskie m.in. Dużego Pe, Bartka Koziczyńskiego, Makena czy Łukasza Napory.

W piątki ramówka PR4 przybiera charakteru weekendowego. Rano o 6.00 pojawi się nowa audycja „Na ciebie bęc!”. Poprowadzi ją dziennikarz stacji wybrany poprzedniego wieczoru w audycji „Jesteś zwycięzcą!” w trakcie losowania na antenie. Formuła porannego programu wprowadzić ma element spontaniczności i zaskoczenia, nie tylko dla słuchaczy, ale także dla samych gospodarzy. Każdy z nich poprowadzi audycje zgodnie z własnym wyobrażeniem o porannych potrzebach słuchaczy.

Od 7.00 do 9.00 można będzie posłuchać kolejnej nowości pt. „Dzień Kobiet”. Autorki programu skupią się głównie na tematach lifestylowych i przedstawią słuchaczom damski punkt widzenia na otaczającą rzeczywistość. W audycji pojawiać się będzie gość, który musi poradzić sobie z typowo kobiecym zajęciem.

W nowej ramówce pozostaje audycja Filipa Chajzera „Piątek, piąteczek, piątunio”, w której przywita on ze słuchaczami rozpoczynający się weekend. Program zostanie jednak wydłużony - emisja w piątki od godz. 16.00 do 18.00. Chajzer dołączył do zespołu Czwórki w połowie lipca (przeczytaj o tym).

Tej jesieni Program IV kontynuuje cykl spotkań ze słuchaczami w ramach audycji „PlenAir” realizowanej z różnych miejscowości na terenie całego kraju. Redakcja odwiedza m.in. wydarzenia sportowe, warsztaty, koncerty i festiwale. Dziennikarze będą gościć w miejscach, w których na co dzień młodzież ma mniejsze możliwości osobistego rozwoju i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Z danych Radio Track wynika, że średni udział radiowej Czwórki w rynku w I półroczu br. wyniósł 0,5 proc. (zobacz dane wszystkich stacji ogólnopolskich).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe gatunki muzyczne i nacisk na interakcję ze słuchaczami w nowej ramówce Czwórki

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
b2
I już Polska nie będzie taka sama.
26 8
odpowiedź
User
Iwona
No i po czwórce. Tytuły audycji jak z vox fm
40 13
odpowiedź
User
Słuchacz
A mnie się te zmiany podobają. Sztywne to to było, może wreszcie zacznie żyć. Macie ode mnie kredyt zaufania! Gorzej niż było nie mogło już być!
19 28
odpowiedź
User
anioł
Szok!
20 9
odpowiedź
User
Michlal_I
Ta ramowka bije radiem akademickim sprzed 10 lat. Nie ma to jak zniszczyc wszystko co bylo, po raz kolejny i na sile udowadniac, ze jest sie lepszym. Radio polega na budowaniu zaufania i wiezi ze sluchaczem, a nie wywracaniu co chwila wszystkiego do gory nogami. Nazwy audycji wymyslaly chyba dzieci... Zegnam Czworke, dobrze, ze jest Trojka.
38 16
odpowiedź