SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Polsat uruchomi trzy nowe kanały

Po kilku latach od otrzymania koncesji od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Cyfrowy Polsat uruchomi trzy nowe kanały - Polsat Reality, Polsat Film 2 oraz Polsat X.

fot. polsat Article

Na platformie Cyfrowego Polsatu, na liście kanałów można zobaczyć trzy nowe kanały znajdujące się na pozycjach 497, 498, 499. Nadawca do tej pory ich nie uruchomił, mimo że koncesje otrzymał już w 2014 roku (na Polsat Film 2), a w 2016 roku (na Polsat Reality i Polsat X). Na razie nie są one jednak dostępne dla abonentów Cyfrowego Polsatu, o czym informował portal Satkurier.pl.

Polsat X według zapisów koncesyjnych ma być kanałem o charakterze uniwersalnym, z czego 25 proc. czasu antenowego zajmą filmy fabularne, 10 proc. audycje rozrywkowe, a 10 proc. dokumenty, w tym 75 proc. czasu antenowego mają zająć audycje powtórkowe (pozostałe rodzaje audycji nie są określone). Koncesja na nadawanie tego programu wygasa 6 marca 2026 roku.

Polsat Film 2 ma emitować filmy i seriale, nadawca miał rozpocząć nadawanie miesiąc od otrzymania koncesji (dostał ją 25 kwietnia 2014 roku). Decyzja KRRiT wygasa 24 kwietnia 2024 roku.

Natomiast Polsat Reality - programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i fabularne, koncesja na ten kanał obowiązuje od 7 marca 2016 roku do 6 marca 2026 roku.

Nadawca do czasu publikacji artykułu nie odpowiedział na nasze pytania w sprawie startu kanałów.

Rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Teresa Brykczyńska poinformowała nas, że organ wysłał do Telewizji Polsat wezwanie do rozpoczęcia nadawania 8 marca 2021 roku. Zwraca też uwagę, że - według przepisów - nadawca z uzasadnionych powodów ma możliwość zawieszenia nadawania na 3 miesiące.

Koncesję KRRiT może cofnąć, jeśli pomimo wezwania przewodniczącego Krajowej Rady nadawca nie rozpoczął rozpowszechniania programu w terminie ustalonym w koncesji lub trwale zaprzestał wykonywania rozpowszechniania programu (czyli w terminie 3 miesięcy, chyba że wykaże, że opóźnienia były spowodowane przez czynniki niezależne od nadawcy).

Grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat, do której należą m.in. Telewizja Polsat, Polkomtel, Eleven Sports i większościowy pakiet akcji Netii, w ub.r. osiągnęła rekordowe w swojej historii przychody sprzedażowe w wysokości 11,96 mld zł oraz wzrost zysku netto z 1,11 do 1,15 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polsat uruchomi trzy nowe kanały

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kik
Trzy kanały powtórkowe. Aż głowa boli.
Nie długo będzie Polsat Kiepscy, później Polsat Miodowe lata, Polsat Rodzina Zastepcza, Polsat SamoZycie, Polsat Ibisz, Polsat Extra, Polsat ExtraMax, PolsatHiper, Polsat Bar, Polsat Retro, Polsat Forever, Polsat Gold... I wszędzie to samo
156 5
odpowiedź
User
.
Zapychacze kolejne
89 3
odpowiedź
User
Stef23
Z opisu koncesji wygląda ciekawie. Więcej kanałów to większa konkurencja, większy wybór dla widza. Jestem na TAK.
13 98
odpowiedź