SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe kierownictwo PAP zaproponowało powrót Annie Kisickiej

Anna Kisicka dostała od nowego kierownictwa Polskiej Agencji Prasowej propozycję powrotu do firmy. Najprawdopodobniej jednak nie będzie już przygotowywała depesz z tematów bieżących, a obejmie inne obowiązki – ustalił portal Wirtualnemedia.pl

Anna Kisicka, fot. archiwum A. KisickaAnna Kisicka, fot. archiwum A. Kisicka

Anna Kisicka to gdańska dziennikarka, zwolniona z PAP w październiku 2020 roku po 12 latach pracy. Zarzucono jej nierzetelność w depeszy poświęconej wyrokowi sądu ws. gdańskiego Muzeum II Wojny Światowej. Kisicka jako jej współautorka materiału zdobyła wypowiedź byłego dyrektora placówki, prof. Pawła Machcewicza. Dyrekcja PAP usunęła materiał, zastępując go innym, z relacją tylko jednej strony procesu -  ówczesnego dyrektora MIIWŚ KarolA Nawrockiego. Wobec takiego obrotu sprawy autorka depeszy rozesłała maila do współpracowników, w którym zarzuciła szefostwu PAP nierzetelność.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W październiku ub.r. sąd pracy prawomocnym wyrokiem podtrzymał został korzystny dla dziennikarki wyrok niższej instancji, w którym stwierdzono, że nie było podstaw do zerwania stosunku pracy. Sąd nakazał także PAP zapłatę dziennikarce trzymiesięcznej pensji. 

Z naszych informacji wynika, że nowe szefostwo PAP zaproponowało powrót do pracy Annie Kisickiej. Dziennikarka ma jednak objąć inne niż wcześniej pełnione obowiązki. Nieoficjalnie wiemy, że może dostać nowe zadania w jednym z serwisów tworzonych przez PAP.

Dołącz do dyskusji: Nowe kierownictwo PAP zaproponowało powrót Annie Kisickiej

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mrop
I bardzo dobrze! To świetna, rzetelna dziennikarka. Działania PAP były bezpodstawne i stricte polityczne. Dobrze, że czyszczą to bagno. Powodzenia!
odpowiedź
User
anna
fajnie wygląda w tej słomie
odpowiedź
User
Jan
Stary, nudny, leniwy PAP wraca. Ma być jak w PRL i cenzura jak w Rosji.
odpowiedź