SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe profile na Twitterze już oficjalnie dla wszystkich

Twitter oficjalnie zaprezentował nową wersję stron profilowych i zapowiedział rychłe wdrożenie ich u wszystkich użytkowników.

Article

Nowa wersja stron profilowych na Twitterze charakteryzuje się znacznie większym obrazkiem w nagłówku, który teraz jest rozciągnięty na całą szerokość okna przeglądarki. Tuż pod nim umieszczono zachodzący na tło awatar oraz rząd informacji o użytkowniku (liczba opublikowanych tweetów, zdjęć i filmów, a także wskaźniki obserwowanych i obserwujących).

Treści poniżej podzielono na trzy kolumny. Pierwsza od lewej to kolejna porcja informacji o użytkowniku: krótki opis, link do strony www oraz informacja o dołączeniu do serwisu. Pod nimi znalazło się pole pozwalające na wysłanie bezpośredniego tweeta do właściciela profilu, a także awatary obserwujących go osób, które są również naszymi znajomymi. Na samym końcu umieszczono natomiast siatkę z opublikowanymi w ostatnim czasie materiałami multimedialnymi.

Środkowa kolumna jest miejscem, gdzie pojawiają się tweety użytkownika. Przygotowano tutaj szereg nowości. Od teraz możliwe będzie przypinanie wybranych postów, dzięki czemu zostaną one wyświetlone na samej górze strumienia. Bardziej wyeksponowane mają być również te treści, które zdobyły znacznie większą liczbę polubień i retweetów. Pojawiły się też filtry zawężające wyświetlanie postów tylko do tych, które doczekały się odpowiedzi lub zawierają materiały multimedialne.

Trzecia z kolumn to natomiast miejsce, gdzie można będzie znaleźć dobrze znany z poprzedniej wersji boks z użytkownikami wartymi obserwowania oraz listę z popularnymi w danym momencie hashtagami.

Nowa wersja ma zostać w ciągu najbliższych tygodni aktywowana na wszystkich kontach. Zważywszy na zmiany będzie się to najprawdopodobniej wiązało z koniecznością edycji zdjęcia nagłówkowego.

Pierwsze informacje na temat nowych stron profilowych na Twitterze pojawiły się już kilka tygodni temu. Wówczas aktywowano je jedynie wąskiemu gronu użytkowników (więcej na ten temat).

W styczniu br. Twittera odwiedziło 2,61 mln polskich internautów (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Dołącz do dyskusji: Nowe profile na Twitterze już oficjalnie dla wszystkich

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jak
No i kuźwa wygląda teraz jak facebook bis.
odpowiedź