SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe propozycje Fox Kids

Od kwietna nowa ramówka Fox Kids, związana z rozpoczęciem współpracy z Disneyem

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczynają się zmiany w ramówce kanału Fox Kids, które związane są z rozpoczęciem współpracy z Disneyem.

Od 1 kwietnia pojawi się w Fox Kids nowe pasmo programowe Jetix, gdzie emitowane będą nowe produkcje własne, seriale przygodowe i popularne kreskówki z obecnie istniejącej biblioteki, na przykład Power Rangers, oraz nowo zakupione programy takie jak Wunschpunsch, Roboluch, Odlotowe agentki, Ach, ten Andy, Wyścigi Nascar.

Blok programowy o nazwie Jetix zadebotował w lutym w Stanach Zjednoczonych na kanale ABC Family i Toon Disney. Kanały Fox Kids w Europie oraz na Bliskim Wschodzie rozpoczną nadawanie bloku Jetix od kwietnia, aby od jesieni 2004 całkowicie przekształcić się w Jetix. Natomiast w Ameryce Południowej Jetix zastąpi Fox Kids w połowie roku 2004.

Nazwę Jetix wybrano tak, aby odzwierciedlała dynamizm i energię, a jednocześnie mogła być używana w wielu krajach. Badania wśród dzieci poprzedziły wybór nazwy.

"Marka Jetix zaadresowana do dzieci stanie się jedną z najszerzej rozpowszechnianych na świecie z ogromnym portfolio zawierającym znane seriale telewizyjne, na przykład najnowszą produkcję niezwykle popularnego serialu Power Rangers." - powiedziała Anne Sweeney, Prezes ABC Cable Networks Group oraz Disney Channel Worldwide.

"Jetix jest strategicznie ważnym, wspieranym reklamą telewizyjną uzupełnieniem marki Disney'a oraz naszych 22 już istniejących na całym świecie kanałów Disney'a". Bruce Steinberg, Prezes Fox Kids Europe powiedział: "Wysokiej klasy rozrywka adresowana do widowni dziecięcej Fox Kids uzyska nową siłę dzięki pojawieniu się Jetix. Jednocześnie zacieśnienie związków Fox Kids Europe z Disney'em pozwoli nam rozwijać ofertę programową zgodnie z oczekiwaniami rosnącej widowni oraz zachować nasz dotychczasową pozycję europejskiego lidera. Partnerstwo to zwielokrotni także nasze możliwości tworzenia własnych programów telewizyjnych, ich dystrybucji, sprzedaży licencji, usług internetowych i interaktywnych".

Jetix jest kontynuacją sukcesu osiągniętego przez Fox Kids opierając się na wartościach reprezentowanych przez tę markę: akcji, przygody i humoru.

Po za tym w kwietniowej ramówce pojawi się serial "Wyścigi Nascar" wytwórni Saban Entertainment i Dennisa Woodyarda, współtwórcy m.in. animowanych "Facetów w czerni". Kolejna nowość to serial wyprodukowany przez Fireworks Entertainment "Dziwne przypadki w Blake Holsey" w którym występują Shadia Simmons i Robert Clark, gwiazdy serialu "The Zack Files".

W kwietniu nadawany będzie też serial animowany Roboluch, jednej z najlepszych niemieckich wytwórni RTV Family Entertainment. Pomysł nań podsunął twórcom artykuł w jednej z japońskich gazet, w którym pewien naukowiec zapewniał, iż jest w stanie kontrolować karaluchy za pomocą wszczepionych im chipów.

Roboluch na antenie Fox Kids od 5 do 16 kwietnia codziennie o 9.25, 16.25 i 18.20 a od 17 kwietnia do 2 maja w dni powszednie o 8.15, 16.25, 18.20 i w weekendy o 16.25.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe propozycje Fox Kids

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl