SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe studio CI Games szykuje grę „Lords of the Fallen 2”

Produkująca gry wideo spółka „Lords of the Fallen 2” uruchomiła w Barcelonie i Bukareszcie studio deweloperskie o nazwie Hexworks. Pracuje ono nad grą „Lords of the Fallen 2”.

Marek Tymiński, prezes CI GamesArticle

W komunikacie giełdowym CI Games podano, że w studiu Hexworks pracuje obecnie około dwudziestu pięciu doświadczonych deweloperów pochodzących m.in. z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Rumunii, Danii, Ukrainy i USA.

Studio ma tworzyć gry fabularne z kategorii AA+. Pierwszy realizowany projekt zatytułowano „Lords of the Fallen 2”, będzie to gra na konsole następnej generacji oraz PC.

- Gra będzie osadzona w dojrzałym świecie dark fantasy, z wymagającym systemem rozrywki. Tytuł powstanie na silniku Unreal Engine - opisano.

CI Games z 25 mln zł z emisji akcji i sukcesem „Sniper Ghost Warrior Contracts”

Poprzednią dużą premierą CI Games był „Sniper Ghost Warrior Contracts”, który trafił do sprzedaży w drugiej połowie listopada ub.r. W połowie stycznia firma informowała, że grę w formie cyfrowe i na nośnikach fizycznych kupiło ponad 250 tys. użytkowników.

- Sprzedaż przez pierwsze 7 tygodni od premiery utrzymywała się na zadawalającym poziomie w porównaniu do SGW3, którego sprzedaż była znacząco niższa z każdym tygodniem od premiery tej gry - opisano.

- Globalna sprzedaż cyfrowa gry SGWC w okresie listopada i grudnia 2019 r., wliczając również wszystkie złożone i zrealizowane pre-ordery, jest o 24% wyższa od sprzedaży gry SGW3 w analogicznym okresie kwietnia i maja 2017 r. Szacowana sprzedaż gry SGWC w kolejnych trzech miesiącach (styczeń - marzec 2020 r.) jest o 48% wyższa od sprzedaży gry SGW3 w analogicznym okresie trzech miesięcy (czerwiec sierpień 2017 r.) - podała spółka w połowie kwietnia.

Natomiast na początku lipca poinformowała, że łączne przychody z dotychczasowej sprzedaży „Sniper Ghost Warrior Contracts” wyniosły 51 mln zł, o ok. 3 mln zł więcej niż całkowite koszty jej przygotowania, dystrybucji i promocji. 9 lipca firma dodała, że sprzedano ponad 700 tys. egz. gry.

W drugiej połowie czerwca CI Games zapowiedziało, że gra „Sniper Ghost Warrior Contracts 2” ukaże się w czwartym kwartale br. w wersjach na platformy PC, PS4, Xbox One oraz będzie kompatybilna z nowymi konsolami Sony i Microsoftu.

Pod koniec sierpnia spółka w ramach subskrypcji prywatnej, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych przez akcjonariuszy, sprzedała 21 mln swoich akcji nowej emisji po 1,20 zł za sztukę , pozyskując 25,2 mln zł.

W minionym półroczu CI Games w ujęciu skonsolidowanym zanotowało 27,04 mln zł wpływów sprzedażowych, 7,59 mln zł zysku brutto i 4,74 mln zł zysku netto, wobec 7,16 mln zł przychodów oraz 8,1 mln zł straty brutto i netto rok wcześniej.

Firma jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy. W poniedziałek na koniec sesji jej kurs wynosił 1,386 zł, co przekładało się na kapitalizację w wysokości 224,4 mln zł. Głównym akcjonariusze spółki jest jej prezes Marek Tymiński, ma walory stanowiące 32,78 proc. kapitału.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe studio CI Games szykuje grę „Lords of the Fallen 2”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl