SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe telefon firmy Nokia w Polsce

Nokia 2600 i Nokia 2650 - nowe telefony na rynku polskim

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w dniu wczorajszym Domu Dziennikarza, firma Nokia zapowiedziała wprowadzenie na rynek polski dwóch nowych modeli telefonów, które wzbogacą ofertę skierowaną do początkujących użytkowników. Nokia 2650 to pierwszy telefon rozkładany, przeznaczony dla tego segmentu rynku, natomiast aparat Nokia 2600 cechuje się klasycznym wyglądem i wzbogaconym zestawem funkcji. Oba modele telefonów są skierowane do odbiorców wykorzystujących podstawowe funkcje telefonu, takie jak rozmowa i wiadomości tekstowe SMS i mają trafić do sprzedaży na początku października 2004 roku.

"Firma Nokia nieustannie dąży do poszerzania rynku telefonii komórkowej. W tym celu wprowadzamy przystępne cenowo telefony z bogatym zestawem funkcji oraz nowoczesne rozwiązania, które mają spełniać potrzeby klientów zainteresowanych modelami podstawowymi" - powiedział Juha Pinomaa, wiceprezes działu rozwiązań dla początkujących użytkowników w Nokia Mobile Phones. "Wprowadzając dwie nowości, poszerzamy naszą ofertę produktów skierowanych do początkujących użytkowników i dajemy im większą możliwość wyboru. Mimo, że telefony Nokia 2650 i Nokia 2600 różnią się wyglądem i rodzajem obudowy, to zarówno jeden, jak i drugi oferują atrakcyjne funkcje, są bardzo przystępne cenowo i zyskają w tym segmencie rynku dużą popularność".

Główne cechy telefonu Nokia 2650 (dostępnego w wersji EGSM900/1800 lub GSM850/1900) to atrakcyjna rozkładana obudowa, kolorowy wyświetlacz, przeglądarka, a także wiadomości MMS*, gry i aplikacje Java. Klasyczny wygląd i bogaty zestaw funkcji sprawiają, że Nokia 2650 to elegancki i niedrogi telefon, który zaspokoi potrzeby komunikacyjne użytkowników związane zarówno z życiem zawodowym, jak i towarzyskim. Telefon oferuje przydatne funkcje związane z organizowaniem własnego czasu - rozbudowany kalendarz pomaga w pilnowaniu ważnych wydarzeń na gruncie zawodowym i osobistym. Porządkowanie i organizowanie kontaktów staje się łatwe dzięki możliwości wysyłania i odbierania wizytówek ze wszystkimi informacjami kontaktowymi w postaci wiadomości SMS lub MMS (jeśli dołączone jest zdjęcie).

Kolorowy wyświetlacz i wbudowana przeglądarka XHTML, w które wyposażony jest telefon Nokia 2650, znacząco ułatwiają przystosowywanie go do własnych upodobań przy użyciu tapet, różnych zestawów kolorystycznych i grafik, pobieranych przez GPRS. Ciekawym sposobem powiadamiania o nadchodzących połączeniach i wiadomościach są polifoniczne dźwięki dzwonka (format MIDI) i migające diody LED na obudowie telefonu. Aby nadać telefonowi Nokia 2650 jeszcze bardziej osobisty charakter, jego użytkownik może pobierać dźwięki dzwonka oraz gry i aplikacje Java z witryny www.nokia.com.pl/nokia/sklep.

Telefon Nokia 2650 waży 97 gramów i oferuje czas rozmów do 3 godzin oraz czas oczekiwania do 300 godzin. W zależności od regionu, telefon w standardowym zestawie będzie dostępny w kolorze czerwonym, srebrnym, brązowym, czarnym i szarym.

Telefon Nokia 2600 (dostępny w wersji EGSM900/1800 lub GSM850/1900) to pierwszy telefon Nokia dla początkujących użytkowników, który łączy w sobie kolorowy wyświetlacz, polifoniczne dźwięki dzwonka (format MIDI) i bogaty zestaw funkcji do łączności bezprzewodowej. Aparat wyróżnia się ciekawym wzornictwem, starannie dobranymi funkcjami, ułatwiającymi codzienną pracę, atrakcyjną ceną i łatwym w obsłudze rozkładem funkcji. Telefon Nokia 2600 oferuje arkusz kalkulacyjny, bazę danych kontaktów i kalendarz - funkcje, które z pewnością będą przydatne w życiu codziennym. Różne zestawy kolorystyczne i polifoniczne dźwięki dzwonka (MIDI) umożliwiają dostosowanie telefonu do własnych potrzeb, dzięki czemu Nokia 2600 to doskonały wybór dla osób, które po raz pierwszy kupują telefon komórkowy lub chcą wymienić aktualnie używany aparat, oferujący głównie funkcje głosowe i monochromatyczny wyświetlacz.

Arkusz kalkulacyjny w telefonie Nokia 2600 umożliwia kontrolowanie kosztów w podróży. W aparacie znajduje się też ulepszony kalendarz, przydatny w pilnowaniu terminów spotkań oraz organizowaniu życia osobistego. Skuteczność działania można zwiększyć przez tworzenie przypomnień. Telefon umożliwia też sprawne organizowanie danych kontaktowych i przesyłanie ich w wiadomościach SMS, dzięki czemu wymiana informacji jest szybka i łatwa. Przypisując polifoniczne dźwięki dzwonka do poszczególnych kontaktów i grup, można nadać komunikacji bardziej osobisty charakter. Dzięki standardowo zainstalowanym grom można też pozwolić sobie na chwilę relaksu.

Telefon Nokia 2600 waży 90 gramów i oferuje czas rozmów do 3,5 godziny oraz czas oczekiwania do 250 godzin. W zależności od regionu telefon Nokia 2600 będzie dostępny w kolorze szarym, niebieskim, limonkowym, perłowobiałym i srebrno-różowym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe telefon firmy Nokia w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl