SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowoczesna: 10 tys. zł miesięcznie dla specjalistki ds. PR, 30 tys. zł za memy

W ub.r. Nowoczesna płaciła prawie 10 tys. zł miesięcznie Dorocie Drozd zajmującej się w partii public relations, a ponad 40 tys. zł zapłaciła firmie Marcin Kowalski, dla szefa biura komunikacji partii. Natomiast 30 tys. zł wydała na memy internetowe przygotowywane przez agencję Apayo.

Ryszard Petru Article

Nowoczesna w ub.r. otrzymała 1,5 mln zł dotacji budżetowej, z czego 750 tys. zł przeznaczyła na usługi obce - wynika z opisanego w „Fakcie” sprawozdania partii złożonego w Państwowej Komisji Wyborczej.

Od marca ub.r. z Nowoczesną współpracuje Marcin Kowalski, wcześniej dziennikarz TVP Info i TVN CNBC, pełniąc funkcję dyrektora biura komunikacji partii. W ub.r. na podstawie umowy o dzieło zarabiał 2 tys. zł miesięcznie, a dodatkowo jego firma Events & Media za doradztwo medialne otrzymała ponad 40 tys. zł.

Z Nowoczesną od 2015 roku jest związana Dorota Drozd, która wcześniej pracowała m.in. w kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego. W partii zarabia prawie 10 tys. zł miesięcznie. Głośno było o niej na początku stycznia br., kiedy towarzyszyła Ryszardowi Petru na konferencjach prasowych po powrocie z wyjazdu sylwestrowego do Portugalii.

W ub.r. partia zapłaciła agencji Apayo 30 tys. zł za tworzenie memów internetowych. Współpraca trwała od maja do sierpnia.

Za organizację konwencji Nowoczesnej we wrześniu ub.r. odpowiadała agencja Stark Communications Group. Zainkasowała za to ponad 60 tys. zł.

Nowoczesna od ub.r. otrzymuje z budżetu 1,5 mln zł rocznie, tylko jedną czwartą przysługującej jej dotacji. Wynika to z faktu, że Państwowa Komisja Wyborcza w lipcu ub.r. odrzuciła sprawozdanie finansowe partii za 2015 rok (zarzucając jej niezgodne z przepisami przelewy rachunku partii na rachunek jej komitetu wyborczego), a we wrześniu ub.r. tę decyzję utrzymał Sąd Najwyższy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowoczesna: 10 tys. zł miesięcznie dla specjalistki ds. PR, 30 tys. zł za memy

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
yogi
Cała Nowoczesna to jeden wielki mem xD
67 13
odpowiedź
User
Polak
Ale jakie memy? Takie obrazki z napisami co tam .N chce przekazać? Jak tak, to chyba to nie są memy. Chyba, że płacili za memy anty-PO, anty-PiS? No bo nie wierzę, że to oni robią memy z Ryszardem i jego aniołkami?
34 10
odpowiedź
User
Mieszaniec Madery
Chyba chodzi o memy zamawiane u trolii na temat Shreka i Kaczora. Za memy o Swetru nie trzeba płacić - robią się same.
37 11
odpowiedź
User
Pola
Bardzo łatwo zmalwersować nasze - podatników - pieniądze. Przykład hipotetyczny. Wystarczy, że taki Petru zapłaci firmie X 50 tysięcy za jakieś działania reklamowo-prowe a ta jakże jednoosoba firma odda mu prywatnie połowę za to nicnierobienie i już Pan Petr ma na czysto 25 tys. na kolejną Maderę, Teneryfę czy Majorkę. Tak się dyma podatnika, a ty ciulu tyraj bo trzeba ci pensję brutto ogołocić w podatkach które muszą utrzymać różnych darmozjadów i partie polityczne.
37 11
odpowiedź
User
nowosmieszni
I tak zzynaja pomysly od ludzi z twittera...
23 9
odpowiedź