SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowości komórkowe Samsunga

Samsung Electronics zaprezentował na targach CeBIT 2006 pierwszy na świecie telefon komórkowy z aparatem fotograficznym o rozdzielczości 10 Megapikseli (SCH-B600).

Tematem przewodnim była mobilność. Nowa oferta Samsung to najnowsze technologie na rynku połączeń sieciowych, technologie informatyczno-rozrywkowe oraz nowo zaprojektowana gama telewizorów LCD. Nowe produkty Samsung to m.in. pierwszy na świecie telefon z aparatem fotograficznym o rozdzielczości 10 megapikseli, telefon z wbudowanym dyskiem twardym o pojemności 8GB, najcieńszy na świecie telefon z aparatem fotograficznym o rozdzielczości 3 megapikseli i rozsuwaną obudową, najszybsza na świecie technologia transmisji danych High Speed Downlink Packet Access (HSDPA), największy telewizor świata, najmniejsza na świecie wielofunkcyjna drukarka laserowa oraz pierwszy na świecie odtwarzacz plików muzycznych o dużej pojemności z pamięcią flash.

Niemieckie International Design Forum po raz kolejny wyraziło swoje uznanie dla Samsung Electronics, przyznając produktom marki Samsung 25 nagród iF Design Awards w 2006 r. Nagrodzone produkty wyróżniono za poręczność, intuicyjną obsługę i minimalistyczne wzornictwo. Od 2001 r. Samsung Electronics zdobył już 65 nagród iF, czyli więcej niż jakkolwiek inna firma.

SGH-i310

Samsung jako pierwszy zastosował dyski twarde w telefonach komórkowych i wprowadził na rynek już trzy modele z tym rozwiązaniem: pierwszy na świecie telefon z dyskiem twardym 1,5 GB (SPH-V5400), pierwszy na świecie telefon z dyskiem 3 GB (SCH-V7900) oraz pierwszy na świecie muzyczny smartphone z dyskiem o pojemności 3 GB (SGH-i300).

i300 kompleksowo zaspokaja potrzeby użytkowników, jako platforma łącząca telefon, aparat fotograficzny i odtwarzacz MP3 z ogromnym zasobem pamięci. Na jego twardym dysku zmieści się około 2000 utworów (4MB/utwór).

W i310 zainstalowana jest najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows Mobile 5.0 for Smartphone, dzięki której użytkownik może przeglądać pliki i mieć zawsze przy sobie całą kolekcję nagrań. Oprogramowanie umożliwia synchronizację list odtwarzania oraz utworów muzycznych i wideo z komputerem osobistym, tak aby zawartość dysku aparatu nie różniła się od zawartości dysku domowego komputera osobistego. Złącze USB 2.0 i obsługa standardu Plug&Play pozwalają wykorzystywać telefon jako przenośny twardy dysk. Biznesmeni i studenci mogą łatwo kopiować pliki pomiędzy telefonem i komputerem, a także przechowywać i przesyłać je w dowolnym formacie.

i310 wyposażony jest w aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 Megapikseli z lampą błyskową, gniazdo kart pamięci microSD, przeglądarkę dokumentów biurowych oraz wyjście telewizyjne. Można także rejestrować sekwencje wideo w wysokiej rozdzielczości.

Aparat obsługuje standard Bluetooth® stereo (A2DP), pozwalający na odtwarzanie dźwięku w wysokiej jakości oraz jest wyposażony w cyfrowy wzmacniacz mocy i głośniki stereo. Użytkownik może wygodnie pobierać pliki muzyczne ze sklepu internetowego, własnego komputera osobistego lub bezpośrednio drogą radiową. i310 pojawi się na rynku europejskim w drugiej połowie 2006 r.

          @##cmd=file;file='SGH-i310 (B).jpg'##@

SCH – B600

Pierwszy telefon z aparatem o rozdzielczości 5 Megapikseli firmy Samsung pojawił się w październiku 2004 r., pierwszy telefon z aparatem 7 Megapikselowym – w lipcu 2005 r., a pierwszy telefon z aparatem 8 Megapikselowym firma zaprezentowała w listopadzie 2005 r.

B600 wyróżnia się na tle poprzednich modeli telefonów z aparatami fotograficznymi wysokiej rozdzielczości tym, że oprócz aparatu 10 Megapikselowego telefon ma także moduł mobilnej telewizji. Jakość zdjęć wykonanych za pomocą B600 jest taka sama, jak zdjęć wykonanych cyfrowym aparatem fotograficznym o rozdzielczości 10 Megapikseli. Ponadto telefon umożliwia odbiór satelitarnych programów telewizyjnych.

Aparat fotograficzny wyposażony jest w trzykrotny zoom optyczny i pięciokrotny zoom cyfrowy, a także automatyczny układ ustawiania ostrości (autofocus) i lampę błyskową o parametrach dostosowanych do 10 Megapikselowej rozdzielczości. B600 jest także pierwszym telefonem z aparatem fotograficznym z funkcją LED autofocus, dzięki której odpowiednią ostrość mają nawet zdjęcia zrobione w ciemnym otoczeniu. Czujnik LED autofocus znajdujący się tuż obok obiektywu automatycznie ustala odległość od fotografowanego obiektu i ustawia właściwą ostrość.

Kolejna funkcja to „Anycall Band”, dzięki której osoba korzystająca z telefonu może odtworzyć melodię graną przez konkretny zestaw instrumentów i zaaranżować własny utwór muzyczny.

Aparat obsługuje standard Bluetooth, dzięki któremu użytkownik może odsłuchiwać pliki MP3, dźwięk z transmisji DMB oraz rozmawiać przez telefon, korzystając z bezprzewodowych słuchawek.

Telefon wyposażony jest kolorowy wyświetlacz TFT z 16 milionami kolorów (standard „True Color”), czyli praktycznie pełną paletę barw spotykaną w przyrodzie. Sekwencje wideo można rejestrować w rozdzielczości QVGA, z szybkością 15 lub 30 klatek na sekundę. Moduł do odbioru telewizji satelitarnej DBM pozwala uzyskać dobry odbiór programu telewizyjnego w czasie rzeczywistym.

Uzupełnieniem pamięci wewnętrznej może być pamięć zewnętrzna (MMCmicro). Aparat można podłączyć do telewizora, aby na dużym ekranie obejrzeć zapisane w jego pamięci zdjęcia i filmy. Pozostałe zaawansowane funkcje SCH-B600 to między innymi: odtwarzacz plików MP3, skaner wizytówek oraz obsługa polifoni 128-tonowej.

         

SGH-Z400

SGH-Z400 jest płaskim aparatem z rozsuwaną obudową typu slide. Obsługuje wszystkie funkcje 3G, takie jak wideotelefonia i transmisja strumieniowa oraz jest wyposażony w aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 Megapikseli, przeglądarkę dokumentów biurowych oraz gniazdo kart pamięci. Mimo to, ten elegancki aparat wciąż swobodnie mieści się w dłoni. Model ten obsługuje także transmisję Bluetooth oraz posiada wyjście telewizyjne. Mimo tak rozbudowanego zestawu funkcji aparat ma tylko 18,4 mm grubości. Użytkownicy SGH-Z400 mogą korzystać z dobrodziejstw technologii 3G w kompaktowym i naprawdę płaskim aparacie. Nowy Samsung 3G z rozsuwaną obudową powinien spełnić wszystkie wymagania potencjalnych użytkowników – poważnych biznesmenów i szefów firm – zarówno pod względem wyposażenia, jak i stylu.

SGH-Z550

Samsung zaprezentował także inny model aparatu 3G z rozsuwaną obudową – SGH-Z550 o modnej, eleganckiej i minimalistycznej linii. W płaskiej obudowie SGH-Z550 zmieścił się aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapikseli z wbudowaną pamięcią 138 MB oraz czytnik kart pamięci.

SGH - D870

Samsung SGH-D870, wyposażony jest w najnowsze technologie multimedialne - to model przeznaczony dla biznesmenów. Mimo rozsuwanej obudowy ma zaledwie 13 mm grubości – jest najcieńszy wśród dotychczas oferowanych aparatów tego typu. Ma wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,13 Megapiksela i wyznacza trend w obowiązującej w bieżącym roku na europejskim rynku modzie na telefony z 3 Megapikselowymi aparatami. SGH-D870 ma wszystkie funkcje potrzebne biznesmenom, takie jak czytnik kart pamięci microSD, przeglądarka dokumentów biurowych, wyjście na TV, a także stereofoniczny zestaw słuchawkowy Bluetooth (ASDP), zapewniający znakomitą jakość dźwięki przy korzystaniu z multimediów.

          @##cmd=file;file='SGH-D870 (B).jpg'##@

SGH – E900

Samsung zaprezentował także aparat GSM SGH-E900. Jest to model w eleganckiej czarnej obudowie, z innowacyjną klawiaturą dotykową zapewniającą szybkość i łatwość obsługi aparatu. SGH-E900 z rozsuwaną obudową został zaprojektowany pod kątem ergonomii i wygody użytkowania. W modelu zastosowano intuicyjny podwójny interfejs, który automatycznie rozróżnia tryb muzyczny i tryb rozmowy, podświetlając tylko potrzebne klawisze, co upraszcza korzystanie z menu i eliminuje przypadkowe naciśnięcia niewłaściwych przycisków. Trzyzakresowy aparat obsługuje technologię EDGE i ma wbudowany 2 Megapikselowy aparat fotograficzny z czterokrotnym cyfrowym zoomem i lampą doswietlającą flash daje Ci dostęp do funkcji zapisywania, wysyłania, odbierania zdjęć i sekwencji wideo.


SGH-i310
Standard
GSM (900/1800/1900MHz) + GPRS/EDGE
System operacyjny
Microsoft Windows Mobile 5.0 for Smartphone
Aparat fotograficzny
Aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 Megapikseli, z lampą błyskową
Wyświetlacz
2,0”; 240x320; 65 tys. kolorów; TFT
Funkcje
Dysk twardy 8 GB
Rejestracja i przesyłanie video (MPEG4 / H.263)
MP3 / AAC / ACC+ / ACC+(e) / WMA / WAV / OGG
Głośniki stereo / Cyfrowy wzmacniacz mocy / Klawisze muzyczne na obudowie / Stereo przez Bluetooth (A2DP)
Technologia Bluetooth® / USB 2.0 / System rozpoznawania mowy
Przeglądarka dokumentów biurowych / Wyjście TV / Drukowanie przez Bluetooth (BPP)
Pamięć
Wbudowany dysk twardy 8GB, czytnik kart pamięci (microSD)
Wymiary
111,9 x 48,5 x 19,8 mm
Waga
120 g
* Dane techniczne mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

SCH-B600
Standard
CDMA 2000 1X EVDO (800 MHz)
Aparat fotograficzny
Aparat fotograficzny o rozdzielczości 10 Megapikseli
Wyświetlacz
2.2” 240x320 16 mln kolorów; TFT
Funkcje
Obiór programów satelitarnych w standardzie DMB
Rejestracja i przesyłanie video (MPEG4 / H.264)
MP3/ AAC / AAC+
Głośniki stereo / Anycall Band
Technologia Bluetooth® / PictBridge / System rozpoznawania mowy
Przeglądarka dokumentów biurowych / Wyjście TV / Drukowanie przez Bluetooth (BPP)
Pamięć
Czytnik kart pamięci (MMCmicro)
* Dane techniczne mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

SGH-Z400 
Standard
UMTS 2,1 GHz / GSM / GPRS (900 / 1800 / 1900 MHz)
Aparat fotograficzny
Rozdzielczość: 2 Megapiksele
Wyświetlacz
2,0”; 240x320; 262 tys. kolorów; TFT
Funkcje
Rejestracja i przesyłanie video (MPEG4 / H.263)
Wideotelefonia i transmisja strumieniowa
MP3/ AAC / AAC+/AAC+(e)
Bluetooth / USB / PictBridge
Przeglądarka dokumentów biurowych
Pamięć
Wbudowana (30 MB) i czytnik kart pamięci (microSD)
Wymiary
97 x 48 x 18,4 mm
Waga
107 g
* Dane techniczne mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

 


SGH-Z550
Standard
UMTS 2,1 GHz / GSM (900 / 1800 / 1900 MHz) /GPRS+EDGE
Aparat fotograficzny
Rozdzielczość: 2 Megapiksele
Wyświetlacz
2,05”; 240x320; 262 tys. kolorów; TFT
Funkcje
Rejestracja i przesyłanie video (MPEG4 / H.263 / Real)
MP3 / AAC / ACC+ / ACC+(e)
Głośniki stereo / cyfrowy wzmacniacz mocy
Bluetooth / USB
Przeglądarka dokumentów biurowych
Pamięć
Wbudowana (138 MB) i czytnik kart pamięci (microSD)
Wymiary
93 x 45 x 17,5 mm
Waga
95 g
Dane techniczne mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

SGH-D870
Standard
GSM / GPRS (900 / 1800 / 1900 MHz) /GPRS+EDGE
Aparat fotograficzny
Rozdzielczość: 3,13 Megapiksela
Wyświetlacz
2,1”; 240x320; 262 tys. kolorów; TFT
Funkcje
Rejestracja i przesyłanie video (MPEG4 / H.263)
MP3 / AAC / ACC+ / AAC+ (e)
Cyfrowy wzmacniacz mocy
Bluetooth / USB / PictBridge
Przeglądarka dokumentów biurowych / wyjście TV
Pamięć
Wbudowana (80 MB) i czytnik kart pamięci (microSD)
Wymiary
103,5 x 51 x 13 mm
Waga
93 g
* Dane techniczne mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

SGH-E900
Standard
GSM (900 / 1800 / 1900 MHz) / GPRS+EDGE
Aparat fotograficzny
Rozdzielczość: 2 Megapiksele
Wyświetlacz
2,0”; 240x320; 262 tys. kolorów; TFT
Funkcje
Rejestracja i przesyłanie video (MPEG4 / H.263)
MP3 / AAC / ACC+ / AAC+(e) / WMA
Cyfrowy wzmacniacz mocy / klawiatura dotykowa
Bluetooth / USB
Przeglądarka dokumentów biurowych / wyjście TV
Pamięć
Wbudowana (80 MB) i czytnik kart pamięci (microSD)
Wymiary
93 x 45 x 16,5 mm
Waga
93 g
* Dane techniczne mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowości komórkowe Samsunga

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl