SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Świata pogląd", "Stan rzeczy", "Dwie strony" i "Suma wydarzeń" w Polskim Radiu 24

"Dwie strony", "Suma wydarzeń", "Świata pogląd" i "Stan rzeczy" - to nowości Polskiego Radia 24.

Article

Od poniedziałku, 23 września br. nadawany program "Dwie strony", gdzie dwóch polityków z różnych stron sceny politycznej będzie rozmawiać na bieżące tematy społeczno-polityczne. Audycja pojawi się od poniedziałku do piątku w godz. 8.03-8.30.

Z kolei od poniedziałku do niedzieli zadebiutuje magazyn informacyjny "Suma wydarzeń". Od poniedziałku do niedzieli będzie gościć na antenie o godz. 16.06 oraz od poniedziałku do piątku o godz. 17.06.

O tematyce międzynarodowej od poniedziałku do piątku o 16.47 będzie rozmawiać Antoni Opaliński w "Świata pogląd".

W paśmie wieczornym zamiast "Kulis spraw" będzie nadawany "Stan rzeczy" (od poniedziałku do piątku o godz. 19.10.). W programie będą komentowane bieżące wydarzenia.

Z kolei od 23 września br. zmieni się godzina nadawania "Rozmów PR24", prowadzonych przez Adriana Klarenbacha – zamiast o 16.15 i 17.15, będą emitowane o 16.35 i 17.35.

Oficjalnie nowa ramówka PR24 ma obowiązywać od 15 września br. do 15 marca 2020 roku. Z dokumentu do którego treści dotarliśmy i uzasadnień kierownictwa wynikało, że jej charakter pozostanie bez zmian - będzie informacyjno-publicystyczny i skupi się na najważniejszych sprawach ze świata polityki, gospodarki, spraw społecznych czy kultury. Podstawą nadal będą serwisy informacyjne i audycje publicystyczne, a pozostały czas antenowy ma być wypełniony przez transmisje wystąpień najważniejszych osób w państwie.

Od końca czerwca br. dyrektorką i redaktor naczelną Polskiego Radia 24 jest Joanna Turek, która zastąpiła na tym stanowisku Pawła Piszczka. Wcześniej była wiceszefem stacji.

Według badania Radio Track w okresie od czerwca do sierpnia br. udział Polskiego Radia 24 w rynku słuchalności wynosił 0,5 proc. (wzrost o 0,1 pkt. proc.).

W 2018 r. Polskie Radio osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec ub.r. nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem. W br. planuje 62,05 mln zł straty.
 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Świata pogląd", "Stan rzeczy", "Dwie strony" i "Suma wydarzeń" w Polskim Radiu 24

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ale jaja
Ściek i tyle w temacie.
24 5
odpowiedź
User
24
Zaoraliście Państwo ten program.
22 0
odpowiedź
User
Andy
Całkiem przyjemna Debata poranka, zepchnięta na później przez nowy program Dwie strony, gdzie tylko nieprzyjemne kłótnie polityków z dwóch stron barykady:/
10 0
odpowiedź