SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowości w wiosennej ramówce TVP3

Regionalna Trójka zaprezentowała wiosenną ramówkę. Na antenę stacji wraca 'Sportowa Niedziela'.

 W „Sportowej niedzieli” znajdą się przygotowane najważniejsze informacji z kraju i ze świata. Oprócz informowania, będzie analiza tego, co w sporcie wspaniałe, a co naganne. Publicystyka i związani z nią goście zapraszani do studia, będą mocnym punktem "Sportowej niedzieli", która będzie 30. minutowym dynamicznym podsumowaniem wydarzeń sportowych. Start 12 marca o godzinie 23:05. 

TVP3 zaprezentuje cykl reportaży Waldemara Milewicza "Dziwny jest ten świat" . Waldemar Milewicz był jednym z najwybitniejszych dziennikarzy TVP. Jako korespondent wojenny dostarczał widzom zapis ważnych – często drastycznych wydarzeń z różnych miejsc na świecie m.in.: Izraela, Iraku, Kuwejtu, Palestyny. Był obecny zawsze tam gdzie rozgrywały się ludzkie dramaty – wojny, konflikty zbrojne, kataklizmy i gdzie tworzyła się historia państw i świata. Waldemar Milewicz swoje życie poświęcił pasji dziennikarskiej. Zginął w zamachu relacjonując wydarzenia w Iraku. Reportaże i relacje Milewicza, poruszające i realistyczne, cieszyły się uznaniem widzów i niejednokrotnie autor był nagradzany przez środowisko dziennikarzy jak i przez widzów. W TVP3 reportaże W. Milewicza prezentowane będą w poniedziałki, począwszy od 6 marca, o godz. 23:20. Ostatni odcinek będzie podsumowaniem cyklu i zarazem przeglądem najciekawszych i najważniejszych materiałów autora.

„Planetarium” – to propozycja dla miłośników astronomii. W programie nadawanym „na żywo” z Planetarium w Toruniu widzowie znajdą  informacje dotyczące astronomii - dziedziny nauki, która w ostatnich latach, także za sprawą polskich uczonych, przeżywa dynamiczny rozwój. Autorzy programu: Jerzy Rafalski i Piotr Majewski – pasjonaci astronomii w ciekawy sposób wprowadzają w tajniki wszechświata; prowadzą obserwacje nieba, zasięgają opinii ekspertów, prezentują nowinki technologiczne. W programie są też konkursy z nagrodami. Premierowy odcinek Widzowie mogli obejrzeć już lutym. Magazyn ukazuje się na antenie TVP3 raz w miesiącu. Najbliższy program 29 marca o godz. 23:10.

„Okiem mistrza”. Bohaterem programu jest polski reżyser filmowy Krzysztof Zanussi. Podróżując po całym świecie, kręcąc filmy, prezentując je na licznych festiwalach i wykładając w europejskich uniwersytetach - tytułowy mistrz żyje nieustannie z torbą podróżną w ręku ...Wrażeniami z tych wyjazdów, czasem do bardzo odległych miejsc globu dzieli się z widzami. Opowieści Zanussiego nie są jednak prostą relacją turysty, bo nieturystyczne są też wyjazdy reżysera. W każdej opowieści, zamkniętej w ramy jednego odcinka, przez pryzmat doświadczeń bohatera poznajemy skomplikowane relacje międzyludzkie, doświadczamy przenikania się kultur, poznajemy konteksty zachowań różnych nacji. Wspólnie z reżyserem przenosimy się w miejsca niedostępne turystom - informuje TVP.

W pierwszą podróż Krzysztof Zanussi zabierze  w sobotę 4 marca o godz. 14:10.

W TVP3 nie zabraknie propozycji dla młodzieży. „X wagon” to magazyn młodzieżowy o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Felietony zamieszczone w programie zachęcają i inspirują do podejmowania nowych wyzwań, budzą kreatywność i prezentują nowe pomysły. Krótkie formy filmowe przedstawiają ludzi, ich pasje, hobby oraz ciekawe miejsca, w których realizują się i aktywnie spędzają wolny czas. „X wagon” w TVP3 w soboty o godz. 7:00 i 11:45.

Oferta Trójki zostanie wzbogacona także o ciekawe programy reporterskie:

„Reportaż ściśle jawny” – to cykliczny program reporterów TVP3 Regionalnej. Program będzie ukazywał się w poniedziałki o godz. 23:05. Początek 6 marca.

„Ziemia niebieska jak pomarańcza” - to z kolei cykl reportaży publicystycznych o tym, co w życiu człowieka jako gatunku, lub jako niepowtarzalnej indywidualności-osoby jest ważne, lecz bywa pomijane przez media. Program w środy o godz. 23:00. Początek 8 marca.

"Linia brzegowa " - to program, który przedstawiać będzie świat morza jakiego nie znamy i może nawet nie potrafimy sobie wyobrazić, a także historię i współczesność życia nad Bałtykiem. Program będzie nadawany co dwa tygodnie – start w sobotę 11 marca o godz. 13:15.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowości w wiosennej ramówce TVP3

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl