SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy Gmail już dostępny (wideo)

Tydzień temu Google przez pomyłkę udostępniło w sieci klip wideo z nową wersją Gmaila. Teraz internetowy gigant oficjalnie wprowadza zmiany do swojego klienta poczty elektronicznej.

Nowy Gmail już dostępny (wideo)

Nowy, bardziej przejrzysty design Gmaila jest dopasowany do wyglądu serwisu społecznościowego Google+ i został oparty na udostępnionym w lipcu motywie "Podgląd" (więcej na ten temat).

Google wprowadziło ulepszony widok wątku. Teraz treść wiadomości jest na pierwszym planie, a obok każdej z nich widoczne są zdjęcia profilowe, w celu szybkiego zorientowania się z kim się rozmawia.


Gmail automatycznie dostosowuje się do okna przeglądarki i rozmiaru ekranu. Użytkownik może też sam określić, jaki będzie odstęp między etykietami, wokół sekcji skrzynki odbiorczej i między poszczególnymi wiadomościami, wybierając jeden z trzech układów interfejsu: wygodny, zwarty lub kompaktowy.


Pojawiły się nowe motywy z obrazami w wysokiej rozdzielczości, za pomocą których można dostosowywać wygląd usługi.


Lewą część okna Gmaila, w której znajdują się m.in. etykiety i czat, można teraz w większym stopniu dopasować. Pozycja kolumny jest cały czas widoczna i nie zmienia się podczas przewijania listy wiadomości. Możliwe jest zmienianie rozmiaru sekcji z etykietami i czatem, a także całkowite ukrycie czatu. Do nawigacji po interfejsie można też używać klawiszy strzałek.


Wprowadzone zostało także nowe pole wyszukiwania, za pomocą którego można znajdować treści w Gmailu i w internecie. Kliknięcie małej strzałki w polu wyszukiwania daje dostęp do zaawansowanych opcji, a także narzędzi tworzenia filtrów.


W usłudze pojawił się także nowy sposób przechodzenia między pocztą, kontaktami i listą zadań.


Gmail zyskał również nowy, zawsze widoczny pasek narzędzi, w którym większość opcji ma postać graficznych ikon, a nie jak wcześniej tekstu.


Nowy wygląd Gmaila zostanie wkrótce włączony automatycznie dla wszystkich użytkowników. Internauci, którzy nie chcą czekać, mogą się na niego przełączyć już teraz klikając opcję "Przełącz się na nowy wygląd", znajdującą się w prawej dolnej części okna po zalogowaniu do usługi.

  • Więcej informacji:
  • Gmail
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy Gmail już dostępny (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl