SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy inwestor 4 Media

Emerging Markets Investments Ltd. z siedzibą w Londynie zainwestuje około 5 mln USD

Emerging Markets Investments Ltd. z siedzibą w Londynie zainwestuje około 5 mln USD w Dom Wydawniczy Wolne Słowo S.A. obejmując 20 % akcji tej spółki. 11 czerwca 4 MEDIA S.A., 100 % właściciel DWWS S.A. oraz Emerging Markets Investments Ltd. podpisały list intencyjny w tej sprawie.

Ostateczna umowa zostanie podpisana w ciągu miesiąca, wówczas jej szczegóły zostaną podane do publicznej wiadomości podczas konferencji prasowej.

"Transakcja ta jest związana z wejściem DWWS S.A. na giełdę. Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, w spółce pojawi się inwestor finansowy, którego uznanie zyskała nasza koncepcja budowania grupy medialnej oraz inwestowania w prasę ogólnopolską. To już trzeci, po GEM Global Yeld Fund Ltd. oraz Poalim Trust Services Ltd., zagraniczny inwestor finansowy, który wyłoży środki na nasz projekt. - powiedział Wojciech Krefft prezes zarządu 4 MEDIA S.A.
Jesteśmy zadowoleni także z tego, że polskie instytucje finansowe dostrzegły nasze przedsięwzięcie, uznały je za atrakcyjne i zaczynają w nie inwestować. Świadczą o tym choćby ostatnie transakcje na akcjach 4 MEDIA S.A." - dodał prezes.

Emerging Markets Investments Ltd. jest funduszem inwestycyjnym finansującym spółki na rynkach wschodzących.
2002-06-12
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji:

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl