SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy kanał BBC dla Japończyków

BBC Worldwide ogłosiło 7 października stworzenie nowego kanału - BBC Japan

Ten nowy kanał BBC przybliży japońskim widzom wielką brytyjską rozrywkę. 

BBC Japan oferuje swoim widzom mieszankę komedii, filmów, programów rozrywkowych, programów dla dzieci i bloku edukacyjnego oraz programów typu tak-show i dokumentów, od Hotelu Zacisze do Najsłabszego ogniwa, od Dumy i uprzedzenia przez Do gotowania start! do Tweenies. Programy wybrane do emisji w Japonii, w której kanał wystartuje 1 grudnia 2004, są dostosowane do japońskiej publiczności.

BBC Japan został stworzony przez zespół Kanałów BBC Worldwide, który jest także odpowiedzialny za sukces BBC Prime, międzynarodowego kanału rozrywkowego nadawanego w Europie, Afryce i Na Bliskim Wschodzie. Zarządzany przez Wayne'a Dunsforda, Dyrektora Kanałów BBC Worldwide w Europie, Afryce, Indiach i na Bliskim Wschodzie zespół będzie kierował kanałem wspierany przez BBC Worldwide Japan Ltd. z siedzibą w Tokio.

David Vine, Dyrektor Zarządzający BBC Worldwide w Azji powiedział: "Uruchomienie naszego własnego kanału BBC Japan w Japonii jest dla nas krokiem milowym. Tutejsi widzowie kojarzą nazwę BBC z wysokiej jakości telewizją. Nadszedł zatem czas, w którym będą mogli oglądać programy BBC codziennie."

Katsuhiko Waza, Prezes BBC Worldwide Japan Limited, dodał: "Marka BBC jest bardzo pozytywnie kojarzona w Japonii. Ta reputacja utorowała drogę kanałowi BBC, który będzie prezentował najlepszą brytyjską rozrywkę. Jesteśmy pewni, że BBC Japan zagości w większości domów w naszym kraju."

BBC Japan będzie emitował bloki reklamowe. Dystrybucją i marketingiem zajmie się firma Japan Mediark Co. Ltd.

BBC Japan będzie kolejnym kanałem BBC Worldwide, należącym do grupy kanałów dostępnych w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Międzynarodowy kanał rozrywkowy BBC Prime niedawno osiągnął liczbę 20 milionów gospodarstw domowych. BBC Prime jest emitowany z napisami w 10 językach - norweskim, duńskim, szwedzkim, węgierskim, czeskim, rumuńskim, polskim, włoskim, hebrajskim i angielskim. Kanał kulinarny BBC Food wystartował w Afryce Południowej ponad 2 lata temu i obecnie dostępny jest również w Skandynawii z duńskimi i szwedzkimi napisami.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy kanał BBC dla Japończyków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl