SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy kontrakt ComArchu

Umowy ComArch z międzynarodowymi operatorami

ComArch podpisał umowy z operatorami telekomunikacyjnymi w Europie o łącznej wartości 7 mln zł na wdrożenie własnych systemów do rozliczania operatorów telekomunikacyjnych, systemów obsługi klienta, oraz obiegu dokumentów. Systemy informatyczne ComArch wchodzące w skład platformy billingowej TYTAN zostały wybrane przez czołowych operatorów komórkowych we Francji (Bouygues Telecom), na Ukrainie (Ukrainian Mobile Communications) oraz przez jednego z najszybciej rozwijających się operatorów GSM na Litwie, firmę Bite.

Bouygues Telecom, który zdecydował się na wdrożenie systemów ComArch TYTAN InterPartner Billing, oraz TYTAN Partner Care, posiada ponad 6,5 mln abonentów. Systemy ComArch usprawnią rozliczanie umów z partnerami, oraz umożliwią zarządzanie umowami partnerskimi i dostarczanie usług bezprzewodowych. BT powszechnie uznawany za najbardziej innowacyjną firmę telekomunikacyjną we Francji, uruchomił w 2002 roku serwis mobilny i-mode™, z którego korzysta dzisiaj ponad 600 tys. użytkowników. Bouygues Telecom należy do jednej z największych francuskich Grup Kapitałowych Bouygues, obecnej w 80 krajach, do której należy również francuski kanał telewizyjny TF1.

Umowa z Ukrainian Mobile Communications jest drugą umową ComArch podpisaną z tym klientem. W grudniu 2003 ComArch podpisał umowę o wartości 5 mln euro na wdrożenie systemów do zarządzania siecią, w ramach ostatniego kontraktu ComArch dostarczy systemy do zarządzania dokumentami. Ukrainian Mobile Communications posiada około 5 mln abonentów i swym zasięgiem pokrywa 85% powierzchni Ukrainy.

Nowym klientem ComArch jest litewski operator komórkowy Bite, który dostarcza usług telefonii komórkowej, dostępu do Internetu, oraz transmisji danych. W pierwszym półroczu 2004 liczba abonentów Bite wzrosła o 54% do 740 tysięcy. Comarch dostarczy na Litwę kompleksowy system billingowy obejmujący strategiczne moduły platformy TYTAN.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy kontrakt ComArchu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl