SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP buduje nowy newsroom TVP Info

W pierwszym kwartale 2020 roku zostanie oddany do użytku centralny newsroom TVP Info, który powstaje przy placu Powstańców Warszawy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Dziennikarze zyskają nowoczesne i komfortowe miejsce pracy oraz nowe możliwości realizacji programów informacyjnych i publicystycznych - mówi nam Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Wizualizacja centralnego newsroomu TVP Info Article

Centralny newsroom Telewizji Polskiej powstaje w miejscu starego studia TVP Info. Po przeniesieniu emisji do nowego miejsca przestrzeń ta nie była wykorzystywana.

- Obiekt będzie miał 300 metrów kwadratowych, będą w nim pracować wszyscy reporterzy TVP Info, będzie się w nim znajdował również green box - największy i najnowocześniejszy w TAI - informuje portal Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Aktualnie trwa budowa nowego obiektu, o czym poinformował Jarosław Olechowski na swoim profilu na Twitterze.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że centralny newsroom najprawdopodobniej zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2020 roku.

- Teraz dziennikarze TVP Info są porozrzucani po różnych częściach budynku przy placu Powstańców Warszawy. Przeniesienie reporterów do centralnego newsroomu ułatwi pracę redakcyjną - komentuje nam Jarosław Olechowski, dyrektor TAI. - Dziennikarze zyskają nowoczesne i komfortowe miejsce pracy oraz nowe możliwości realizacji programów informacyjnych i publicystycznych. Na przykład informacje z ostatniej chwili będziemy mogli przekazywać wprost z newsroomu - dodaje.

Telewizja Polska na chwilę obecną nie ujawnia kosztów budowy nowego obiektu. Za jego realizację odpowiada wewnętrzny zespół budowy scenografii.

TVP z rekordowymi wpływami dzięki rekompensacie abonamentowej

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. W ub.r. zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Przychody TVP ze sprzedaży produktów zwiększyły się z prawie 1,6 mld zł w 2017 roku do 2,09 mld zł w ub.r., czyli o 31,2 proc., natomiast wpływy abonamentowe - z 621,11 do 980,26 mln zł (o 57,8 proc.). Na te drugie złożyło się ok. 386 mln zł z opłat od posiadaczy zarejestrowanych odbiorników i 594 mln zł budżetu państwa w ramach rekompensaty, przyznanej pod koniec 2017 roku, za środki nieuzyskane z abonamentu w latach 2010-2017 wskutek zwolnienia z tej daniny niektórych grup społecznych.

Wiosną br. przyjęto kolejną taką rekompensatę - 1,26 mld zł za lata 2018-2019. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że 1,12 mld zł dostanie TVP, a pozostała część trafi do Polskiego Radia i regionalnych rozgłośni publicznych.

Udział TVP Info w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2018 roku wyniósł 3,43 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP buduje nowy newsroom TVP Info

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mirek
Moje podatki idą na budowę newsroomu dla PRowców partii rządzącej. To jest mega słabe.
64 24
odpowiedź
User
Jan
Teraz trzeba tylko ustawowo nakazać oglądanie pisiej telewizji i Kurski będzie mógł ogłosić sukces.
42 17
odpowiedź
User
Minn
Nazywanie ludzi z tvp info reporterami, to już lekka przesada
59 21
odpowiedź
User
Obserwator
W każdym systemie propaganda kosztuje, a prosta propaganda kosztuje więcej. Słuszna ma linię nasza partia
29 19
odpowiedź
User
Beti
Ależ rozwój na placu powstańców! Olechowski niezłe rozruszał tvp info. Brawo
33 30
odpowiedź