SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP buduje nowy newsroom TVP Info

W pierwszym kwartale 2020 roku zostanie oddany do użytku centralny newsroom TVP Info, który powstaje przy placu Powstańców Warszawy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Dziennikarze zyskają nowoczesne i komfortowe miejsce pracy oraz nowe możliwości realizacji programów informacyjnych i publicystycznych - mówi nam Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Wizualizacja centralnego newsroomu TVP InfoArticle

Centralny newsroom Telewizji Polskiej powstaje w miejscu starego studia TVP Info. Po przeniesieniu emisji do nowego miejsca przestrzeń ta nie była wykorzystywana.

- Obiekt będzie miał 300 metrów kwadratowych, będą w nim pracować wszyscy reporterzy TVP Info, będzie się w nim znajdował również green box - największy i najnowocześniejszy w TAI - informuje portal Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Aktualnie trwa budowa nowego obiektu, o czym poinformował Jarosław Olechowski na swoim profilu na Twitterze.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że centralny newsroom najprawdopodobniej zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2020 roku.

- Teraz dziennikarze TVP Info są porozrzucani po różnych częściach budynku przy placu Powstańców Warszawy. Przeniesienie reporterów do centralnego newsroomu ułatwi pracę redakcyjną - komentuje nam Jarosław Olechowski, dyrektor TAI. - Dziennikarze zyskają nowoczesne i komfortowe miejsce pracy oraz nowe możliwości realizacji programów informacyjnych i publicystycznych. Na przykład informacje z ostatniej chwili będziemy mogli przekazywać wprost z newsroomu - dodaje.

Telewizja Polska na chwilę obecną nie ujawnia kosztów budowy nowego obiektu. Za jego realizację odpowiada wewnętrzny zespół budowy scenografii.

TVP z rekordowymi wpływami dzięki rekompensacie abonamentowej

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. W ub.r. zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Przychody TVP ze sprzedaży produktów zwiększyły się z prawie 1,6 mld zł w 2017 roku do 2,09 mld zł w ub.r., czyli o 31,2 proc., natomiast wpływy abonamentowe - z 621,11 do 980,26 mln zł (o 57,8 proc.). Na te drugie złożyło się ok. 386 mln zł z opłat od posiadaczy zarejestrowanych odbiorników i 594 mln zł budżetu państwa w ramach rekompensaty, przyznanej pod koniec 2017 roku, za środki nieuzyskane z abonamentu w latach 2010-2017 wskutek zwolnienia z tej daniny niektórych grup społecznych.

Wiosną br. przyjęto kolejną taką rekompensatę - 1,26 mld zł za lata 2018-2019. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że 1,12 mld zł dostanie TVP, a pozostała część trafi do Polskiego Radia i regionalnych rozgłośni publicznych.

Udział TVP Info w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2018 roku wyniósł 3,43 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP buduje nowy newsroom TVP Info

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mirek
Moje podatki idą na budowę newsroomu dla PRowców partii rządzącej. To jest mega słabe.
odpowiedź
User
Jan
Teraz trzeba tylko ustawowo nakazać oglądanie pisiej telewizji i Kurski będzie mógł ogłosić sukces.
odpowiedź
User
Minn
Nazywanie ludzi z tvp info reporterami, to już lekka przesada
odpowiedź