SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy prezes Infovide-Matrix planuje podwoić wartość spółki w ciągu kilku lat

Nowa strategia Infovide-Matrix zakłada, że wartość spółki zostanie podwojona w ciągu kilku lat, wynika z wypowiedzi Jana Maciejewicza, który od 1 czerwca pełni funkcję prezesa tej spółki, dla agencji ISB. Strategia zakłada zarówno silny wzrost organiczny, jak i akwizycje.

Nowy prezes Infovide-Matrix planuje podwoić wartość spółki w ciągu kilku lat

"Infovide-Matrix posiada bardzo wysoko cenione przez rynek zasoby. Nasza strategia zakłada koncentrację na tych obszarach działalności, gdzie nasza pozycja jest najsilniejsza" - powiedział ISB Maciejewicz. Wśród tych obszarów wymienił: business inteligence, integrację aplikacji oraz architekturę IT.

"Planujemy jednak intensywny rozwój naszej oferty w taki sposób, by była ona atrakcyjna dla decydentów biznesowych" - dodał.

Nowy prezes Infovide-Matrix zaznaczył, że strategia, którą ma realizować, została już wyznaczona wcześniej, ale ma wolną rękę co do jej kształtowania, zwłaszcza jeśli chodzi o decyzje dotyczące czasu poszczególnych działań.

Maciejewicz zaznaczył, że Infovide-Matrix, w związku z realizacją nowej strategii, wykorzysta możliwości finansowe spółki .

"Musimy wykorzystać atut, jakim jest m.in. niskie zadłużenie i znaczące możliwości finansowe spółki" - powiedział szef Infovide-Matrix. Zaznaczył jednak, że zarząd pozostanie ostrożny w kwestii ewentualnego zwiększenia zadłużenia i nie przekroczy ono wyznaczonych konserwatywnych wskaźników. Nie wykluczył natomiast całkowicie innych form pozyskania kapitału, jak emisja akcji - choć podkreślił, że obecnie nie ma takich planów.

Oprócz wzrostu organicznego spółka ma przeprowadzić również akwizycje. W połowie maja wiceprezes Borys Stokalski informował, że Infovide-Matrix jest bliska "dużego" przejęcia, ale ostateczne rozstrzygnięcie w tej sprawie zależy od zgody partnera na planowaną strukturę transakcji.

"W tej sprawie nic się nie zmieniło, należy się spodziewać, że decyzja w sprawie ewentualnej realizacji tej transakcji zostanie podjęta jeszcze w czerwcu" - powiedział Stokalski.

Stokalski, który jest też znaczącym akcjonariuszem spółki, podtrzymał tegoroczne plany biznesowe Infovide-Matrix.

"Celem, który w obecnych warunkach rynkowych jest celem ambitnym, jest powtórzenie wyników z ubiegłego roku" - zaznaczył wiceprezes Infovide-Matrix. Maciejewicz dodał, że w związku z realizacją nowej strategii, nie należy się w II połowie roku spodziewać istotnego wzrostu kosztów spółki. Wprawdzie planuje ona m.in. rekrutację w obszarach, które chce wzmocnić, ale ma być ona dostosowana do tempa rozwoju rynku.

"Mamy dobry zespół, ale trzeba go wzmocnić. Przede wszystkim musimy utrzymać naszą pozycję tam, gdzie jesteśmy liderami" - zaznaczył Maciejewicz. Wśród branż, w których pozycja spółki jest bardzo silna, wymienił telekomunikację i sektor publiczny. Infovide-Matrix widzi duże perspektywy rozwoju również w sektorach, takich jak: ubezpieczenia czy energetyka.

Infovide-Matrix miał 0,26 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 3,48 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 40,71 mln zł wobec 50,22 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy prezes Infovide-Matrix planuje podwoić wartość spółki w ciągu kilku lat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl