SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy prezes ING Banku Śląskiego

Rada nadzorcza ING Banku Śląskiego powołała na stanowisko prezesa Małgorzatę Kołakowską, dotychczasowego wiceprezesa, z zastrzeżeniem uzyskania wymaganej zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), podał bank w komunikacie we wtorek.

Nowy prezes ING Banku Śląskiego

"Zarząd ING Banku Śląskiego S.A. informuje, że w dniu 8 grudnia 2009r. rada nadzorcza powołała panią Małgorzatę Kołakowską na stanowisko prezesa zarządu banku, z zastrzeżeniem uzyskania wymaganej zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Powołanie będzie skuteczne z dniem wyrażenia tej zgody" - głosi komunikat.

Kołakowska od 2006 r. pracuje w ING BSK, najpierw jako dyrektor w pionie bankowości korporacyjnej, a od 1 lipca 2008 r. na stanowisku wiceprezesa. Wcześniej (2001-2006) była dyrektorem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) ds. Polski i krajów bałtyckich.

W końcu października ING BSK podał, że dotychczasowy prezes Brunon Bartkiewicz kończy pracę w Polsce i od początku przyszłego roku przejdzie do centrali Grupy ING w Amsterdamie. Na nowym stanowisku będzie odpowiadał za działalność banku ING Direct w Anglii, Francji, we Włoszech i w Hiszpanii. Bartkiewicz jest związany z Bankiem Śląskim od 1991 roku. Funkcję prezesa pełnił od 1995 roku.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku bank miał 474,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 574,36 mln zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy prezes ING Banku Śląskiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl