SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy prezes Mieszka chce zwiększyć przychody i stawia na przejęcia

Celem spółki spożywczej Mieszko jest obecnie zwiększenie przychodów, które umożliwi poprawę rentowności, uważa nowy prezes spółki Marek Malinowski.

Nowy prezes Mieszka chce zwiększyć przychody i stawia na przejęcia

"Cel, jaki sobie stawiam, to dalszy rozwój i ekspansja firmy. Planowane działania związane są zarówno ze wzrostem sprzedaży, jak i rentowności. Bez wzrostu obrotów zwiększenie rentowności może się odbywać tylko przez cięcie kosztów. A to w dłuższej perspektywie blokuje rozwój firmy" - powiedział Malinowski czwartkowemu "Parkietowi".

Prezes, który objął stanowisko 1 lipca br., podkreśla, że nie zamierza znacząco zmieniać dotychczasowej strategii spółki. "Planujemy jedynie korekty w obszarach tego wymagających. Firma przez ostatnie lata rozwijała się dynamicznie. Ten trend chciałbym utrzymać" - powiedział Malinowski.

Mieszko nie publikuje prognoz finansowych, dlatego "Parkiet" powołał się na oczekiwania Domu Maklerskiego Banku BPS, według którego w tym roku spółka może wypracować ponad 10,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy 259,8 mln zł przychodów. "To oznaczałoby rentowność netto na poziomie 4,0%. W 2009 roku wyniosła ona 3,6%, a rok wcześniej 2,5%" - napisano w gazecie.

Po tym, jak litewska Eva Grupe podpisała w końcu czerwca umowę z HypoVereinsbankiem, otyczącą sprzedaży 65,9% udziałów w Mieszku, nowy inwestor ogłosił wezwanie (poprzez spółkę UAB "NG Investicija") do sprzedaży 40.866 akcji spółki, uprawniających do 0,1% głosów na walnym zgromadzeniu (celem osiągnięcia 66,0% głosów), po cenie 2,76 zł za akcję. Zapisy będą przyjmowane od 19 lipca do 2 sierpnia.

W środowym komunikacie giełdowym zarząd Mieszka wyraził pozytywną opinię na temat wezwania.

"Zdaniem zarządu, ogłoszenie wezwania nie koliduje z interesami spółki, jako że nabywca to dotychczasowy większościowy akcjonariusz spółki i zgodnie z oświadczeniem opublikowanym w pkt 24 wezwania nie planuje wywierać wpływu na zarząd spółki w odniesieniu do bieżącej działalności, a jedynie zamierza udzielić spółce wsparcia w zakresie jej aktualnej strategii jak i planów rozwoju" - czytamy w komunikacie.

Mieszko miał 2,78 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2010 roku wobec 2,02 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 62,60 mln zł i 54,75 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy prezes Mieszka chce zwiększyć przychody i stawia na przejęcia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl