SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy Prezes Zarządu Statoil Poland

1 stycznia 2007 roku stanowisko Prezesa Zarządu Statoil Poland objął Andrzej Magryś.

Andrzej Magryś ma 50 lat. Jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej, obecnie Uniwersytet Szczeciński oraz studiów podyplomowych MBA Uniwersytetu Gdańskiego i Strathclyde University of Glasgow – GFKM. Pierwsze doświadczenia na polskim rynku paliwowym zdobywał pracując w latach 1991-1995 jako Kierownik ds. logistyki i sprzedaży w PEMCO Poland (usługi spedycyjne i przeładunkowe paliw) oraz jako Kierownik ds. sprzedaży w PEMCO WAL (sprzedaż hurtowa paliw, import paliw na rynek polski, tranzyt oraz eksport produktów naftowych). W latach 1995-1996 pełnił funkcję Dyrektora Generalnego obu tych firm.

W roku 1996 Andrzej Magryś rozpoczął pracę w  Statoil Poland, polskiej spółce norweskiego koncernu Statoil. W latach 1996 -1998 był Dyrektorem działu sprzedaży i logistyki, odpowiedzialnym za zaopatrzenie sieci stacji w paliwa, hurt paliw, oleju opałowego oraz olejów i smarów. Jednocześnie nadzorował sektor bezpieczeństwa sieci stacji Statoil w Polsce.

W 1998 roku objął funkcję Dyrektora działu operacyjnego i sprzedaży detalicznej Statoil Poland, a tym samym odpowiedzialność za zarządzanie siecią stacji paliwowych Statoil, ich budowę oraz eksploatację.

- Inwestycje Statoil w Polsce stanowią bardzo ważny element działalności koncernu w zakresie detalicznej i hurtowej sprzedaży paliw. Pozycja i osiągnięcia naszej firmy na polskim rynku paliw to efekt pełnej zaangażowania pracy kompetentnych pracowników zarówno na stacjach, jak i w biurze, doskonale rozumiejących coraz większe oczekiwania naszych klientów. Taki „ kapitał ‘ pozwala mi z optymizmem patrzeć w przyszłość pod kątem realizacji planów Statoil w Polsce w okresie najbliższych lat. To zaszczyt dla mnie i ogromna satysfakcja móc kierować tak wspaniałym zespołem i firmą oraz wspierać moje Koleżanki i Kolegów w realizacji ich zadań - mówi Andrzej Magryś.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy Prezes Zarządu Statoil Poland

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl