SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy skaner antywirusowy

Nowy skaner antywirusowy Blue Coat w ofercie Veracomp

Veracomp rozszerzył ofertę o nowy skaner antywirusowy firmy Blue Coat Systems - ProxyAV™. Urządzenie skanuje ruch sieciowy na poziomie bramy internetowej i zabezpiecza sieć przed zagrożeniami internetowymi, ale bez utraty jej przepustowości.

Blue Coat ProxyAV na bieżąco kontroluje ruch w sieci i chroni przed wirusami, złośliwymi kodami czy końmi trojańskimi, które mogą przedostać się do sieci komputerowych przedsiębiorstw za pośrednictwem plików pobieranych z internetu lub e-maili wysyłanych poprzez strony WWW. Dotychczas stosowane skanery antywirusowe najczęściej opóźniały czas reakcji sieci i spowalniały dostęp do internetu. Blue Coat proponuje nowe rozwiązanie, które eliminuje ten problem.

Nowe urządzenia ProxyAV ściśle współpracują z platformami ProxySG™, potrafiącymi w szybki i inteligentny sposób ocenić, które z podejrzanych obiektów (np. typu pop-up czy banner) powinny zostać poddane procesowi skanowania. Wówczas przesyłane są one do urządzenia ProxyAV, które sprawdza je pod kątem wystąpienia wirusów lub złośliwych kodów, a następnie po weryfikacji odsyła do urządzenia ProxySG, gdzie obiekty są zapisywane w pamięci cache i udostępniane użytkownikom w sieci (wpływa to na przyspieszenie komunikacji internetowej). Takie zintegrowane podejście umożliwia zapewnienie przepustowości ruchu w systemie dostępowym na poziomie 249 Mbps z przeciętnym 4 milisekundowym opóźnieniem. Wyniki są efektem wewnętrznych testów przeprowadzonych z obciążeniem ruchu sieciowego, symulującym pracę w rzeczywistych warunkach.

Zdaniem Chrisa Christiansena, wiceprezesa ds. produktów bezpieczeństwa w IDC "W wielu przypadkach konieczność zapewnienia wydajności sieci przeszkadzała firmom w planach instalowania systemu ochrony antywirusowej na poziomie bramki internetowej, który uzupełniłby istniejące zabezpieczenia poczty elektronicznej i komputerów w sieci. Firma Blue Coat zaprezentowała innowacyjne podejście łącząc urządzenia typu proxy (zapewniające wydajność i kontrolę ruchu w sieci) z dedykowanymi urządzeniami antywirusowymi zoptymalizowanymi do skanowania ruchu sieciowego."

Skanery antywirusowe ProxyAV znajdują się już w ofercie Veracomp, który jest autoryzowanym dystrybutorem Blue Coat w Europie Środkowowschodniej. Dostępne są dwie wersje urządzeń. ProxyAV 400 dedykowane dla firm średniej wielkości lub posiadających wiele oddziałów oraz ProxyAV 2000, zaprojektowane dla dużych przedsiębiorstw. Obie serie współpracują z rozwiązaniami antywirusowymi: McAfee, Panda, Sophos, Trend Micro.

Sugerowana cena detaliczna netto ProxyAV 400 w wersji podstawowej wyskalowanej do obsługi 100 użytkowników wynosi około 6000 USD (cena uzależniona jest od wyboru skanera antywirusowego i przyjętej opcji serwisowej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy skaner antywirusowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl