SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy wiceprezes Raiffeisen Bank Polska

Ryszard Drużyński obejmuje stanowisko wiceprezesa zarządu Raiffeisen Bank Polska S.A.

Rada Nadzorcza Raiffeisen Bank Polska S.A. powołała Ryszarda Drużyńskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za działalność operacyjną i IT banku.

Ryszard Drużyński (ur. 1965 r.) ukończył Akademię Ekonomiczną im. Karola Adamieckiego w Katowicach na kierunku „Cybernetyka ekonomiczna i informatyka”, specjalizując się w rachunkowości i przetwarzaniu danych. Uczestniczył w wielu krajowych oraz zagranicznych kursach menedżerskich
i bankowych, organizowanych przez Ashridge Management College, Szkołę Biznesu Grupy ING, Barclays Bank PLC, KPMG, Ministerstwo Przemysłu i Handlu (egzamin na członków rad nadzorczych w spółkach z udziałem Skarbu Państwa).

W 1991 roku Ryszard Drużyński związał karierę zawodową z ING Bankiem Śląskim, gdzie piastował rozliczne kierownicze stanowiska. W 1991 roku objął funkcję Kierownika sekcji EPD Wydziału Rachunkowości Krajowej w oddziale banku w Katowicach.

W 1992 roku awansował w katowickim oddziale banku na stanowisko Głównego Księgowego. W latach 1996–1998 był Dyrektorem Departamentu Systemów Centralnych w ING Banku Śląskim. Z sukcesem zarządzał wieloma projektami z zakresu operacji bankowych oraz systemów informatycznych banku. Stworzył m.in. centrum obsługi operacji kredytów detalicznych, brał udział we wdrażaniu systemów zabezpieczeń IT, wprowadzał, a następnie modernizował główny system informatyczny banku. Od 1998 do 2000 roku Ryszard Drużyński był Dyrektorem Banku w Pionie Operacji. Od 2000 do 2004 roku jako Dyrektor Banku ds. Operacji i IT zarządzał obszarem operacyjnym i aplikacyjnym w ING Banku Śląskim. Od 1 sierpnia 2004 roku Ryszard Drużyński pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Raiffeisen Bank Polska S.A.


W latach 1999-2004 Ryszard Drużyński piastował funkcję członka Rady Nadzorczej Krajowej Izby Rozliczeniowej. Był członkiem rozlicznych komisji w Związku Banków Polskich. W roku 2002 otrzymał Odznakę Honorową Związku Banków Polskich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy wiceprezes Raiffeisen Bank Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl