SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy wizerunek Pizza Hut w Polsce

Od kwietnia 2003 roku, w restauracjach sieci Pizza Hut w Polsce

Od kwietnia 2003 roku, w restauracjach sieci Pizza Hut w Polsce, menu poszerzyło się o nowe dania kuchni śródziemnomorskiej oraz o nową kartę win. Stopniowo modyfikowane są też stroje kelnerskie oraz wystrój restauracji. Zmiany są efektem testu przeprowadzanego w ubiegłym roku w wybranych restauracjach i odpowiedzią na potrzeby Klientów Pizza Hut.

W 2002 roku, w pięciu wybranych restauracjach sieci Pizza Hut (czterech w Warszawie i jednej we Wrocławiu), uruchomiony został program testujący nowy śródziemnomorski wizerunek marki.

Klienci Pizza Hut pozytywnie postrzegali zmiany, co wyrażali w ankietach: „Najbardziej podobało mi się rozszerzenie karty dań o przystawki i sałatki”; „Wystrój stał się bardziej przytulny”; „Zmieniona aranżacja jest ciekawsza i przyjemniejsza niż poprzednia”.

Z przeprowadzonych badań wyraźnie wynika, że wysoko oceniono nowe pozycje w menu i szerszą możliwość wyboru potraw z karty menu (46% wskazań), a także nowe stroje kelnerskie oraz kompetencje i przyjazne nastawienie załogi (odpowiednio 34 i 33% wskazań).

Dla Gości Pizza Hut bardzo ważna jest także przyjazna obsługa (27% ankietowanych), dalsze miejsca natomiast zajmują nowy wystrój restauracji i kolorystyka (20% wskazań).

„Najważniejszy był dla nas stosunek naszych Klientów do zmian i to on stanowił podstawę do podjęcia decyzji o zmianie wizerunku Pizza Hut – ocieplenie wystroju, większa niż dotychczas troska o klienta - i wprowadzeniu nowych dań na stałe do menu restauracji w całym kraju. Pizza, z której słynie na świecie Pizza Hut, pozostaje nadal wiodącym produktem marki” – mówi Jacek Trybuchowski, dyrektor Pizza Hut w Polsce.

Nowe produkty w większości bazują na tradycyjnej kuchni śródziemnomorskiej, wykorzystując różnorodność oferowaną przez ten region. Pizza Hut, która posiada swoje restauracje w wielu krajach świata, postanowiła skorzystać z najlepszych doświadczeń kulinarnych różnych rynków i wprowadzić wybrane potrawy do swojej karty menu. Wszystkie nowe propozycje dań opracowane zostały przez polski oddział specjalistów, odpowiedzialnych za rozwój nowych produktów w restauracjach. Pomysł spotkał się z dużym uznaniem Klientów sieci w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy wizerunek Pizza Hut w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl