SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy wydawca “Przekroju” ujawni się w czwartek. Zapłaci za tytuł 3,2 mln zł?

W czwartek 3 października br. ma zostać opublikowana informacja o przyszłości tygodnika “Przekrój”. Grzegorz Hajdarowicz negocjuje sprzedaż kultowego tytułu jednemu z wydawnictw. Wycenia prawa do niego na 3,2 mln zł.

Nowy wydawca “Przekroju” ujawni się w czwartek. Zapłaci za tytuł 3,2 mln zł?

Grupa Gremi nie ujawnia na razie żadnych informacji na temat kontrahenta, nie chce nawet podać, czy nabywcą “Przekroju” będzie duża spółka wydawnicza, czy małe wydawnictwo. - Nowy właściciel zdecydował się, że ujawni się w czwartek - informuje nas Eryk Kłopotowski, rzecznik prasowy Grupy Gremi.

- Rozmowy odbywają się za zamkniętymi drzwiami. Krążą różne plotki, ale żadna z nich nie jest niczym uzasadniona - mówi nam jedna z osób z dotychczasowej redakcji “Przekroju”. W poniedziałek 30 września br. ukazało się ostatnio przygotowane przez nią wydanie tygodnika (zobacz co się w nim znalazło).

- Cały zespół redakcyjny, z Markiem Raczkowskim włącznie, otrzymał wypowiedzenia umów, a prawa do tytułu przechodzą do nowego właściciela. Dosłownie więc pakujemy swoje papiery i wynosimy się - napisała we wstępniaku do ostatniego numery Zuzanna Ziomecka. Do czwartku Ziomecka nie chce się wypowiadać na temat tego, jaka może być przyszłość dotąd kierowanego przez nią pisma.

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia br., tuż po ogłoszeniu restrukturyzacji, Gremi Media zdecydowała, że przekaże prawa do tytułu Fundacji „Przekrój”, w którą z ramienia firmy tworzył Jarosław Knap. Jednak w połowie września br. spółka zmieniła zdanie i podjęto decyzję, że fundacja nie powstanie, a tytuł zostanie sprzedany. Na początku września Wydawnictwo „Przekrój” zostało przekazane Germi Media przez inną spółkę Grupy Gremi, a jego wycenę określono na 3,2 mln zł.

Z danych ZKDP wynika, że w lipcu br. średnia sprzedaż ogółem „Przekroju” wynosiła 17 302 egz. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy wydawca “Przekroju” ujawni się w czwartek. Zapłaci za tytuł 3,2 mln zł?

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WRÓŻKA
...a moze Zwierciadlo kupi?
10 8
odpowiedź
User
Analityk
Jeśli nie zatrudnią 2 redaktorów naczelnych, a dziennikarzom, nie tylko kolegom, będą płacić honorria za teksty jak 5 lat temu, może i sprzedaż im wróci z tego okes, a nawet większa, bo w większości gazet teraz badziew spisywana od siebie nawzajem na kolanie, że szkoda nawet 1 grosza płacić
15 8
odpowiedź
User
buyer
No tak,
8 8
odpowiedź
User
WoWa
Sprzedaż na poziomie 17 tys. egzemplarzy? A kto zechce do tego dopłacać, kampanię reklamową uruchamiać, zamawiać teksty z prawdziwego zdarzenia, utrzymać redakcję na wysokim poziomie? Upadek...
8 9
odpowiedź
User
Tiktak
Pan Benbenek?
8 8
odpowiedź