SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Numer zgłoszeniowy SMS

Plus GSM udostępnił w Olsztynie numer zgłoszeniowy SMS dla osób głuchoniemych

Dla zapewnienia alternatywnej drogi komunikacji ze służbami porządkowymi Plus GSM uruchomił w Olsztynie specjalny numer zgłoszeniowy SMS 0 697 112 112, przeznaczony dla osób niezdolnych do przekazywania informacji głosowych. Wiadomości  SMS odbierane są przez oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji, który w odpowiedzi na otrzymaną informację podejmuje stosowne działania.

Aby zapewnić niezawodność działania systemu i jak najkrótszy czas reakcji na przekazaną wiadomość SMS, system oparto na profesjonalnej usłudze centrum  SMSC w sieci Plus GSM oraz wyposażono KMP w Olsztynie w specjalne oprogramowanie dedykowane do zarządzania nadsyłanymi wiadomościami. Pozwala ono na stworzenie bazy danych wszystkich osób głuchoniemych w celu łatwiejszej identyfikacji osób wysyłających zgłoszenie. Przychodzące wiadomości są identyfikowane według numeru telefonu osoby wysyłającej, dzięki czemu istnieje możliwość podjęcia ewentualnych działań wobec osób wysyłających, na przykład, SMS-y o treści żartobliwej.

Po odebraniu wiadomości aplikacja  automatycznie potwierdza przyjęcie zgłoszenia i odsyła odpowiednią wiadomość zwrotną. Ważnym elementem systemu jest właściwe sformułowanie treści wiadomości. Powinna ona zawierać dane personalne osoby zgłaszającej zdarzenie, miejsce zdarzenia ze szczegółami ułatwiającymi lokalizację oraz jego okoliczności, np. Jan Kowalski, OLS ul. Partyzantów, autobus 124, kieszonkowiec.

System umożliwia przyjmowanie wielu wiadomości SMS jednocześnie. Pojawienie się nowej wiadomości sygnalizowane jest w sposób graficzny na ekranach komputerów dyspozytorów oraz sygnałem dźwiękowym. Dodatkowo wiadomość może być przekierowana na telefon komórkowy oficera dyżurnego. Dzięki temu każda z wiadomości obsługiwana jest w maksymalnie krótkim czasie.

System ten jest kolejnym przykładem owocnej współpracy sieci Plus GSM i miasta Olsztyn. Miejski Zarząd Dróg, Mostów i Zieleni wspólnie z Plus GSM wdrożył projekt "System zarządzania ruchem drogowym na platformie GPRS", który znacząco przyczynił się do zwiększenia bezpieczeństwa i przepustowości skrzyżowań w mieście. Projekt został nagrodzony podczas ubiegłorocznego Kongresu Technologicznego, zorganizowanego po raz trzeci przez Polkomtel SA, operatora sieci Plus GSM.

System zgłoszeniowy SMS dla osób głuchoniemych stanowi naturalne rozszerzenie działań Plus GSM w zakresie realizacji systemów wspierających działanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Bazuje między innymi na doświadczeniach Plus GSM wyniesionych z realizacji Komunalnego Systemu Bezpieczeństwa, wdrożonego w czerwcu ubiegłego roku w Sopocie, oraz projektu Zintegrowanego Systemu Bezpieczeństwa dla WOPR, GOPR i TOPR, którego istotnymi elementami są numery ratunkowe nad wodą (0 601 100 100) i w górach (0 601 100 300). 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Numer zgłoszeniowy SMS

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl